Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Átesett valaki mostanában...

Átesett valaki mostanában magánkórházban laparoszkópiás epehólyag eltávolító műtéten?

Figyelt kérdés

Aki igen, kérem írja le hogy hogyan zajlott az egész. Milyen vizsgálatok előzték meg (vérvétel, EKG, ilyesmik), maga a műtét meddig tartott, katétert helyeztek e fel a műtét ideje alatt, meddig kellett utána bent maradni a kórházban, stb. Utána mennyi idő volt a felépülés, szóval kb mindent szeretnék tudni :)

Köszönöm,

egy műtét előtt álló 30 éves nő.



ápr. 4. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
29 évesen műtöttek 5 éve, ha ez számít. Előtte mindegyik vizsgálaton részt kellett vennem, amiket felsoroltál, katéter is volt. A műtét alatt altattak, kb 40 perces volt. A csöveket műtét után 24 órával vették ki, utána már nem voltak fájdalmaim és kényelmesebb is volt feküdni majd sétálni. Az első 24 órában nem ehettem semmit. 2 nap múlva kiengedtek a kórházból. Pár hónapig szigorú diétát kellett tartanom, kaptam étrendet és javaslatokat.
ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy számít, köszönöm szépen :)

A katétert mikor vették ki, amikor már ébren voltál?

Milyen csövekre gondolsz, amit mondtál hogy 24 órával később vettek ki?

Tehát ha jól értem 2 napot aludtál bent?

ápr. 4. 14:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy a lábam közt a húgyhólyaghoz és egy lógott az oldalamból is. Igen, 2 éjjelt töltöttem bent.
ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
ápr. 4. 14:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs mit, gyors felépülést kívánok!
ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem magánkórház, hanem állami, de azért leírom ha nem baj. Voltak előtte vizsgálatok (vérvétel, ekg, mellkasröntgen). Csütörtökön befeküdtem, pénteken megműtöttek. Altatva voltam. Katéterem nekem nem volt. Drain csövet sem kaptam (amin keresztül tisztulsz, az oldaladból lóg). Azt mondta a doki, hogy nem volt szükséges (ez az adott egyén műtétjétől függ). Ébredés után kaptam infúziót 1-et, benne fájdalomcsillapítóval. Amikor kiment a hatása, estére, kértem még egyet, utána nekem már nem kellett. Másnap reggel már sétáltam, és dél körül haza is engedtek. Nekem kellemetlen volt, hogy a műtőben hideg volt és megfáztam. 3-4 napig aktívan köhögtem, viszont a sebeim olyankor iszonyatosan fájtak. 1 hét múlva volt a varratszedésem. Én is diétáztam utána valameddig.
ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Az kimaradt, hogy másnap reggel kaptam háztartási kekszet és teát. A műtét után, miután felébredtem, és már teljesen magamnàl voltam, ihattam egy kevés vizet. Nagyon ki volt száradva a szám.
ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Dehogy baj, köszönöm szépen! :)

Mennyi időt vártál hogy megműtsenek államiban? Erre kíváncsi vagyok.

Valamint az első válaszolótól is meg akartam kérdezni csak elfelejtettem, hogy a műtét óta érzel negatív változást? Sok helyen olvastam hogy valakinek állandóan hasmenése lett amióta kiszedték az epehólyagját, meg ilyenek.

ápr. 4. 18:38
 9/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Nekem is még a covid előtt volt a műtétem. Nem emlékszem pontosan, de annyira nem kellett sokat várnom (ilyen 3 hónap nagyságrendileg). De tavaly vesekövem volt, akkor is úgy volt, hogy lehet műtét lesz (ha nem sikerül a zúzás, elég nagyra növesztettem), ott 2 hónapra kaptam műtéti időpontot, de végül zúzás után távozott. Egy kövem volt, és gyulladt hólyagot szedtek ki. Csodálkoztam is, hogy nem lett csövem.

Nekem is van olyan ismerősöm, akinek pontosan 1 évig ment a hasa mindentől, azóta semmi. Olyan is, akinek bizonyos kaják után azóta is megy (évekkel ezelőtt műtötték). Nekem 1 hónapig mindentől ment kb., majd mintha elvágták volna, azóta minden rendben. Úgyhogy nem tudhatod te hova kerülsz.

ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

3 hónap az nem is rossz. Azt hittem sokkal többet kell várni.

Hát igen, minden szervezet más, remélem nekem sem lesz semmi negatív hatás.

Nekem is egy nagy kövem van, 2 centis, nem okoz panaszt, de a nőgyógyászom szerint mielőtt teherbe esem (gyermeket szeretnénk) jobb lenne ha kivetetném, mert a terhesség során tud az epekő problémákat okozni.

ápr. 4. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!