Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kemoterápia és sugárkezelés...

A kemoterápia és sugárkezelés mit csinál az emberrel?

Figyelt kérdés
Vannak akik elítélik a kemót és a sugárkezelést, modern kuruzslásnak állítva be. Egyáltalán mik ezek? Ti mit gondoltok róluk.
ápr. 5. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el a kemoterápiát csak egyszerűen nem kértem belőle. Mert tönkre teszi az emésztő rendszert, és állandó hányingert okoz. Sőt az állandó hányinger mellet olyan szédülést is okozott nekem. Hogy már e következőt inkább nem kértem. A sugár kezelés csak éget. De mind kettő a rák gyógyításban használatos, nem túl kellemes kezelés.
ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lintint válasza:
90%

A kemoterápia "gyógyszeres" kezelés. Lényege, hogy a gyorsan osztódó sejteket legyengítse vagy el is pusztítsa, mint például a rákos sejteket. Sajnos ez hatással van más ilyen sejtekre is pl.: a hajra. Elég sok mellékhatása van, viszont az orvosok minden megtesznek h ezeket elmulasszák vagy csökkentsék.


A sugárkezelésről kevesebbet tudok arról nincs tapasztalatom. Tudom, hogy egy pontba fókuszát, a rákos sejteket célozva olyan erős sugárzást küldenek ami károsítja a sejtek dns-ét. Hogy milyen mellékhatásai vannak azt nem tudom, de biztos van mint mindennek.


A ráktól függően döntik el hogy melyiket kapja az ember, de elképzelhető, hogy mindkettőt. Családon belüli tapasztalatok utáni véleményem szerint, jobb választani a kezelést mint otthon ülni és várni hogy valami történjen.

ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a rosszindulatú megbetegedéseknél nincsen specifikus gyógyszer, ezért statisztikák alapján az az orvosszakmai közmegegyezés született, hogy megfelelő ellenőrzés mellett olyan "sejtmérgeket" kell adni, amik jobban károsítják a daganatsejteket,mint az egészséges sejteket. Ennek hatására gyorsabban és nagyobb mértékben károsodnak a daganatos sejtek. Az egészséges sejtek aztán lassan regenerálódnak. Némiképp barbár megoldás, de statisztikailag határozottan eredményes lehet az életkilátások tekintetében.
ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es akkor hogy fogsz meggyógyulni, ha nem kérted? Van más kezelési mód, amit választhattál? Vagy alternatív módon próbálkozol?
ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-esnek! 1-es voltam! A kemoterápia egy méreg! Azon kívül kopszá tesz.
ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem amit mondasz 5-ös, csak azt kérdezem, hogy anélkül is van esélyed meggyógyulni?
ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mind a sugár, mind a kemoterápia egy borzasztóan pusztító dolog. De sajnos a túlélés érdekében mégse tudnak mást tenni az emberek, mint hogy elfogadják. Hiszen ha nem, akkor romlanak az esélyeik a betegséggel szemben, és a terjedéssel, áttétekkel lehet még rosszabb mellékhatásokat kapnak a többi szervi érintettséggel, amik sokkal rosszabbak mint a kopaszság. Láttam már ilyet, pl olyan gátori daganat, ami egyszerre nyomta a légcső/nyelőcső részt és a főereket a szívhez/szívet. Borzasztó szenvedés fuldokolva élni, úgy hogy nyelni se tud az ember, így enni-inni se...
ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!