Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet, hogy a heroin...

Hogy lehet, hogy a heroin tiltott szer az orvoslásban, de a nála 50x erősebb fentanyl nem?

Figyelt kérdés
Ott a morfin ami erős fájdalom esetén receptre legális drog, a heroin 2x erősebb, az oxycodone szintén majdnem 2x erősebb, a fentanyl pedig 80-100x erősebb a morfinnál, mégis a heroin az egyetlen amit talán már csak Kanadában meg néhány országban használnak erős fájdalom kezelésére, mindenhol betiltották, míg a fentanylt Magyarországon is használják. Ebben nem értem a logikát…

ápr. 13. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek történelmi okai vannak, volt olyan időszak amikor sokan rászoktak és nem akartak kockáztatni, inkább betiltották. Én szerintem a morfin is be volt tiltva, a fentanyl pedig egy viszonylag új gyógyszer, de úgy hallottam amerikában vannak vele problémák, ott nagyon rákaptak a drogosok. Valahol biztosan utána lehet olvasni mikor és miért lett betiltva, esetleg a könyvártba nézz körül, hátha találsz ezzel kapcsolatban valamilyen könyvet.
ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Más a függőségi potenciálja. A heroint eredetileg a mo függés gyógyítására akarták használni, aztán kiderült, hogy még addiktívabb.

Hogy mi milyen "erős" az meg dózis és hatásspektrum kérdése, nem lehet ilyen egyszerűsítésekből itélni.

Van aminek 1 mg/ kg a dózisa és van aminek 0,01mg / kg. Akkor melyik az erősebb?

ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!