Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vajon az új TB rendszer lesz...

Vajon az új TB rendszer lesz az, ami beveri az utolsó szöget a koporsómba?

Figyelt kérdés

Tehát ugye Júli 1 - től ~ Okt - 1.ig vezetik be..

Nekem már most jelenleg is 400 ezernél is több tartozásom van.

Dolgozni nem dolgozokm és nem is tudok mivel drogfüggő vagyok.

35 éves vagyok.

Szüleimmel élek (tehát nem vagyok hajléktalan, mert itt tudok lakni) és kaját is adnak. Viszont egy külön részben lakom, a ház többi része el van tőlem zárva - és semmi pénzt nem kapok.


Na most szedek egy szívgyógyszert amit jelenleg 260 Ft.


Már ez is nehézkes havonta kiváltanom, mert sokszor inkább el bio füvezem azt a pár száz forintot is. Amikor már hetek óta rosszul vagyok, akkor szoktam valahogy kiváltani..

Ha nem szedem a gyógyszert állítólag fél vagy 1 évem van vissza, de az biztos hogy egyre kevesebb mivel a gyógyszer nélkül túlpörög a szívem, és állítólag idővel kifárad - tehát maradandó károsodást kap.

Na de majd Júliutól új szabály lesz, és lehet fizetnem kell azért hogy megvizsgálnak - és mivel ugye nem lesz Tb-m azért is hogy kiváltsam a gyógyszert.

Csakhogy már most is alig tudom 260-ért kiváltani! Dolgozni nem tudok mert ha pénzem lesz belövöm magam keményebb drogokkal. Ezért kirúgnak minden munkahelyről.

Szóval ha a 3 hónapban be is tankolok több hónapra, télen már ki tudja mennyi lesz kiváltani a gyógyszert. Erre anyámék nem adnak pénzt, dolgozni meg nem tudok tartósan. Szóval nem lesz ellátásom!

Közgyógyot nem vagyok jogosult kérni, mert ide vagyok bejelentve..

Amúgy nem zavar ha majd a télen feldobom a bakancsot, mert amit most csinálok az sem élet - csak kiváncsi vagyok mi várható..

Szóval így annyit tehetek hogy várom a halált??



2020. márc. 12. 10:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt is megteheted. De megteheted azt is, hogy leszoksz a drogról és normális életet élsz, a döntés a te kezedben van. Ha a szüleid azt látnák, hogy változtatni akarsz az életeden biztosan segítenének.
2020. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
évek óta le akarok állni, de nem megy.. Szóval jobb elfogadni h nem fog menni. Szüleim már el sem hinnék ha azt mondanám most le akarok állni, mert az elmúlt sok-sok éve alatt már megszámlálhatatlan ilyen volt...
2020. márc. 12. 10:39
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Elvonó?
2020. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Ha beletörődtél hogy nem fogsz megváltozni, de orvosra és receptre igényt tartasz, akkor fizesd a havi 7500ft-ot, hogy legyen TB-d! Ennyit csak össze tudsz dolgozni.
2020. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

# 3


Elvonóra nem megyek be, akkor inkább a halál.


# 4


7-8 ezerből már fél gramm heroint is tudnék venni, ennyi pénz már jó régen nem volt egyszerre a kezembe... Jó vicc.. Már hogyan tudnám ezt fizetni? Ha lesz pár ezrem belövöm magam, és nem érdekel mi lesz akár egy óra múlva. Ilyen a függőség.

2020. márc. 12. 11:08
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Akkor egy buta függő vagy, akit a társadalom kizár július 1.-től. Ennyi, jó szenvedést.
2020. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

# 6

Még az a jó hogy nem nagyon szenvedek, ugyanis fizikai fájdalmat egyáltalán nem érzek. Csak néha elmegy az erőm, alig kapok levegőt - de egyáltalán nem fáj.

Az élet a szenvedés, és ha nem lesz gyógyszer legalább megmenekülök. Méghozzá úgy hogy nem tehetek róla.. Már én is alig várom hogy vége legyen, nyugi :)

2020. márc. 12. 11:26
 8/28 qkker1 ***** válasza:
55%

A kérdező kommentje:


# 3


Elvonóra nem megyek be, akkor inkább a halál.


# 4


7-8 ezerből már fél gramm heroint is tudnék venni, ennyi pénz már jó régen nem volt egyszerre a kezembe... Jó vicc.. Már hogyan tudnám ezt fizetni? Ha lesz pár ezrem belövöm magam, és nem érdekel mi lesz akár egy óra múlva. Ilyen a függőség.



Nagy kár nem lesz , ha megdöglesz! Akinek a szaros drog fontosabb, mint az egészsége az hagy hulljon!

2020. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

"Méghozzá úgy hogy nem tehetek róla.."


Dehogynem tehetsz róla, ne akard másra hárítani a felelősséget, a te döntésed volt, hogy drogozol és az is, hogy nem akarsz leállni vele. A felelősség egyedül a tied.

2020. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet hogy ilyen a függőség. Nincs választásom, és mindig is a drogot fogom választani, akkor is ha holnap meghalok. Ez ilyen. Ez egy betegség. Ha pedig nincs belső akaraterőm hogy változtassak, akkor el kell fogadni hogy nem tudok változtatni. Tehát nem az "én" hanem a függőségem mint "betegség" hibája.

Amúgy meg ennyivel nem biztos hogy feladom - mert az mi vicces lenne már hogy hosszú évek óta pumpálom magamba a mérgeket.., és most egy törvényi változtatás miatt halok meg..?

Arra jutottam kijelentkezek innen, és akkor elveszik a lakcímkártyám, és a személyimre lesz ráírva h hajléktalan. Akk is bújkálhatok még itt, viszont akkor ingyen tudom igénybevenni a TB-t. Persze ha jól tudom.

Ha meg nem tudom jól, akk ne értsétek félre. Az lesz a legnagyobb boldog pillanat amikor meghalok, mert számomra menekülés, szenvedés az egész élet...

2020. márc. 12. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!