Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Újraélesztés után, ilyen...

Újraélesztés után, ilyen esetben van esély a beteg felépülésére?

Figyelt kérdés
Édesapámnak hirtelen szívleállása volt, amíg kiértek a mentősök (kb. 6 perc) elkezdtem a diszpécser utasítása alapján az újraélesztést, de ezalatt csak párszor vett levegőt. A mentősök defibrillálták, lélegeztették. Altatásban volt, lélegeztetőgépen, de már pár óra múlva is többször ébredezett volna. 4 napig volt altatásban, nemrég keltették, de még zavart, nem tud beszélni, de egyből felismert, reagál a kérdésekre. Van esély, hogy nagyjából felépül? Tudom hogy nem lehet semmi biztosat mondani, igazából csak hasonló esetekre vagyok kíváncsi, az orvosok érthetően nem tudnak mondani semmi konkrétat egyelőre.

ápr. 14. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

"...az orvosok érthetően nem tudnak mondani semmi konkrétat egyelőre."


Tehát az orvosok, akik konkrétan látják, kezelik apadat, nem tudnak konkrétumot mondani, ellenben a laikus gyikesek igen...

ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jónak hangzanak az esélyek
ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Írtam, hogy nem orvosi szakvéleményt várok, hanem arra, hogy lehet van akivel történt itt hasonló, és megosztaná, hogy hogy alakult utána a beteg. Nyilván az sem jelent túl sokat, csak esetleg reményt adna, hogy felépülhet.
ápr. 14. 12:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van esélye, hogy rendben lesz, nyilván most szigorú megfigyelés alatt fog állni, mert az első 30 nap kritikus.

Nagymamámnak sajnos nem volt szerencséje, ő hasonló után 1 hét múlva meghalt.

ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos! De az, hogy ébredezett, az jó jel! Ha fordítva lett volna, hogy nem, vagy csak nagyon nehezen tudják kihozni a mélyaltatásból, az már bajt jelez.
ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem károsodott a agy különbőző részei,akkor mindenhez van remény .

Mindent az agy írányit .

ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal megkezdted az újraélesztést, jól értem? Így a lehető legjobb esélye van. Nyilván nem mindegy, hogy egyébként mitől volt hirtelen szívleállása.
ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

#1 am az ilyen emberek mint te, csak azert jàrnak ide, hogy a kerdezőket cseszegtessék??? Ne gyere ide! Éld ki magad mashol, mondjuk egy edző terembe...


Valószínűleg aggódik az apukájáért.


Kedves kerdező!

Ha az édesapad nem sokáig volt klinikai halott állapotában, akkor valszeg nem nagyon sérült az agya. Sajnos vannak ilyen hirtelen szívmegállások semmi előjel nélkül es egyéb betegség nélkül is. Szerintem, ha nincs semmilyen szívbetegsége, jók az esélyei.

De ezután nagyon vigyázzon magára es ti is rá. Ida kell figyelni a megfelelő étkezésre, vitaminokra, mozgasra...stb.

Jó egeszséget! És mihamarabbi felépülést!🙂

ápr. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha az újraélesztés hamar megkezdődött, akkor van, ha 6 perc után, akkor nem sok. Ilyenkor mindig csak idővel derül ki, hogy lett-e agykárosodás, nem lehet sajnos megmondani.
ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

8!


Nos, ha 12 ember leirja, hogy az ő csaladtagja túlélte és 12 leirja, hogy az övé nem, az segitseg? Az, amit te írtál, segitseg? Nem ismered az apja konkrét állapotát. Az irományod hamis reményeket ad ennek tudatában. Még mindig a kezelő orvos az, aki tud valami konkrétumot mondani. Ha nem teszi, akkor annak az az oka, hogy még ők sem tudják, milyen mértékű a károsodás.

ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!