Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Újraélesztés után, ilyen...

Újraélesztés után, ilyen esetben van esély a beteg felépülésére?

Figyelt kérdés
Édesapámnak hirtelen szívleállása volt, amíg kiértek a mentősök (kb. 6 perc) elkezdtem a diszpécser utasítása alapján az újraélesztést, de ezalatt csak párszor vett levegőt. A mentősök defibrillálták, lélegeztették. Altatásban volt, lélegeztetőgépen, de már pár óra múlva is többször ébredezett volna. 4 napig volt altatásban, nemrég keltették, de még zavart, nem tud beszélni, de egyből felismert, reagál a kérdésekre. Van esély, hogy nagyjából felépül? Tudom hogy nem lehet semmi biztosat mondani, igazából csak hasonló esetekre vagyok kíváncsi, az orvosok érthetően nem tudnak mondani semmi konkrétat egyelőre.

ápr. 14. 12:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
#10, a kezelőorvosnak jó esetben arra van ideje, hogy elmondja a száraz tényeket. Itt viszont arra is van idő, hogy a kérdező lelkét tutujgassuk. Mert most erre van szüksége. Hogy úgy érezze, nincs egyedül. Érdemi információt illetően nyilván csak annyit lehet mondani, hogy ilyen kimenet is van meg olyan is.
ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

#10

Azzal van a baj, hogy az ilyenek mint te csak azert járnak fel a gyakorira, hogy játszák a megmondó embert. Mert a silany életikben mashol nem jeleskednek.

Egyszerű kerdest tett fel, mert az orvos nem tudott válaszolni. Igen reményt akar, mert ketsegbe van esve. És igen is ha 12 ember tülelte es 12 nem, akkor 50% eselye van.

Sokmindentől függ, hogy felépül-e, de azért reális dolgokkal lehet a masikat segíteni.

Te pedig csak leosztottad a francba.

ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#4 Nagyon sajnálom a nagymamádat.


Köszönöm szépen a válaszokat. Ahogy írták egy kis lélektutujgatásra volt szükségem. Természetesen azt is elfogadom, ha van itt egy orvos vagy ápoló, aki azt mondja, hogy ilyen esetben nem sok esély van a gyógyulásra, de gondoltam ha valaki leírja, hogy náluk jól alakult a beteg egy ilyen eset után, az reményt adhat, mert a legrosszabb ilyenkor a várakozás. Egyértelmű, hogy egy orvos nem fogja egyik opciót sem mondani biztosra, vagy valószínűnek, mert számonkérhetik rajta, és nem is várom el.

Apukám nevében is köszönöm a jó kívánságokat, szerencsére mára már sokkal jobban lett, még kicsit zavart, de egész sok mindenre emlékszik, remélhetőleg még fog javulni. :)

ápr. 15. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!