Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógytorna vagy műtét? 1.5...

Gyógytorna vagy műtét? 1.5 éve eltört a nagylábujjam,nem voltam vele orvosnál. De tünetek alapján eltört.

Figyelt kérdés

Azóta se tudom behajlítani,illetve a lábamon a terhelhetőség is megváltozott.

Doki csak 2 hét múlva tud fogadni



ápr. 23. 16:39
 1/3 Mad Max2 ***** válasza:
50%

Nekem anno kb 14 éves koromban eltört a nagylábújam mert ráesett egy asztal.


Doki megröntgenezte, és közölte hogy eltört kb másfél hónap amig összeforr.


Semmi más nem volt, se gipszelés se gyógytorna se semmi.

Meg is gyógyult rendesen

ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es, szuper, de ez nem válasz a kérdező problémájára, az övé nem hajlik, tehát NEM gyógyult meg rendesen. Kérdező: csinálnak röntgent és az alapján majd megmondják, milyen lehetőségeid vannak, innen a távolból honnan a francból tudjuk, műthető vagy gyógytorna elég lesz, vagy műtéttel sem lehet segíteni?


Gyaníthatóan egyébként nem lesz elég a torna. Nekem csak zúzódás és pici lepattanás volt a középső ízületből a kezem kisujján, de a hülye sebész nem mondta, hogy csak addig kíméljem, ne mozgassam (rögzítve volt a másik ujjamhoz), amíg a duzzanat, véraláfutás lelohad, de UTÁNA mozgatni kell, mielőbb. Pár hét múlva már nem tudtam hajlítani, elmentem magánban reumatológushoz - hónapokig jártam utánam gyógytornára, és nem volt biztos, hogy visszanyerem a teljes mozgástartományt, mert az ujj olyan pici izomzattal/ízülettel rendelkezik, hogy nehéz célirányosan tornáztatni. Szerencsére majdnem teljesen rendbejött, be tudom teljesen hajlítani, de érzem, hogy nem olyan erős mitn a többi ujjam és ha megerőltetem vagy front jön akkor fáj is kicsit.

ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben először kell röntgen, de majd az orvosod úgyis megmondja mit lehet vagy kell tenni. Ez esetben szerintem nem a gyógytorna lesz az első terápia.
ápr. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!