Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt a nagylábujjamon a...

Benőtt a nagylábujjamon a körmöm. Holnap mennék sebészetre, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már hetek óta halogatom, tudom- tudom, minél elöbb, annál jobb, de már eléggé fáj ezért rászántam magam hogy holnap elmegyek sebészetre. Mire számíthatok? Ott egyből elvégzik a "műtétet", vagy csak megnézi és késöbb vágja ki? Az érzéstelenítő nagyon fáj? Mennyi idő a beavatkozás? Hogyan zajlikv ez az egész? Ugye nemazegész körmöt szedik le? Huu neharagudjatok a sok kérdés miatt de nagyon izgulok.. A válaszokat előre is köszönöm. 19/L

#műtét #benövés #sebészet #köröm. lábujj
2016. szept. 27. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is benőtt már a körmöm. Ha kértél időpontot akkor azonnal elvégzik. Az érzéstelenítő fáj csak egyedül 2-t is kapsz legalábbis nekem lábujjnál 2 volt hiszen 2 idegvégződés van és az újhegynél találkoznak. Kb 10-20 perc nem emlékszem pontosan de nem tart sokáig. Belevágnak oldalról a körmödbe és kitisztítják az egészet. Kötözésre vissza kell majd menni. Ne félj pár hét és teljesen begyógyul!
2016. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Klinika ehhez nem ért , keress fel körmöst az tudja mi a teendő , semmi fájdalom se napokig zajló lábadozás .
2016. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válalszokat, kicsit megnyugodtam :)
2016. szept. 27. 18:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Múlt hét csütrörtökön voltam, megnézte és rá egy hétre, tegnapra adott időpontot. Kb 5 perc volt azt egész. Bementem, lefertőtlenítette, be adta az érzéstelenítőt, úgy 2-3-szor bökte meg a lábujjam, eléggé kellemetlen volt, de nem annyira mint gondoltam. Egy kicsit várni kellet amíg hat aztán már csinálták is. Nem éreztem semmit, nagyon hamar megvolt. Utána bekötötték- mellesleg egy kisebb krumpli méretű kötést tettek rá, ebből kifolyólag kellet vinnem papucsot. Rá kb egy óra elteltével ment ki azérzéstelenítő hatása, az szintén kellemetlenvolt. Ma este kell lecserélnem a kötést és Betadinnal kell kenni. Vasárnap már cipőt is felvehtek.
2016. okt. 7. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es voltam akkor örülök hogy ilyen simán ment
2016. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én tegnap estem át ugyanezen, nagyon féltem tőle, mert már gennyes, duzzadt volt a lábujjam. Nekem első nap rátettek egy párakötést, másnap kellett visszamennem, és megműtötték rögtön. Felesleges volt félnem, tényleg nem fájt :)

Krumpliméretű kötés nekem is... Ha szabad, hadd kérdezzem meg, neked utána mennyi ideig fájt a lábujjad? Mikortól tudtál rendesen rálépni arra a lábadra? Ma ugye egynapos a sebem, hát fáj azért rendesen, ha nincs feltéve a lábam, hétfőre vajon meggyógyul annyira, hogy el tudjak menni a gyerekemért a suliba (busszal, nem gyalog), illetve utána el tudjam kísérni úszni, ami viszont egy gyalogos, 10 perces séta? Három nap alatt tud ennyit javulni?

2016. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!