Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés lelet értelmezé...

Gyomortükrözés lelet értelmezésében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kétszer is voltam sajnos.


első:

kp. tág nyelőcső, nyálkahártya borítása ép. A cardia ép, zárt, felette körkörös erosio. A pylorus zár, ép.

(GERD-et állapítottak meg)


második:

ép nyelőcső, lobmentes, jól működő, de hyperaemias cardia.

A pylorus kerek, jól működik.



A másodikat egy másik orvos végezte, és sajnos nem nagyon volt idő utána, valamint nem is voltam túl jól (enni, inni sem lehetett előtte), ezért csak utána jöttem rá, hogy nem derült ki számomra egyértelműen, pontosan mi a helyzet.

Az elsőnél úgy írták, hogy a cardia ép és zárt, de a felmaródás miatt ugye mégsem működött jól, azaz felment a sav, de akkor hogyhogy zártnak írták? Ez azt jelenti, hogy a tükrözés pillanatában volt zárt?

A második tükrözésnél nem említettek/írtak szó szerint felmaródást, de ha az ép nyelőcső kifejezés a nyálkahártyára vonatkozik (azaz a nyálkahártya borítása ép, mint ahogy írták az első leletnél), attól még lehet felmaródás is azon a részen? Vagy a felmaródást leírták volna külön, mint az elsőnél? Szóval ha csak annyi van leírva, hogy ép nyelőcső, az pontosan mire vonatkozik: a nyálkahártya állapotára vagy a felmaródásra?


A jól működő cardia és pylorus azt jelenti a második tükrözésnél, hogy ezek valóban mindig rendben vannak, azaz nem mehet fel a sav, vagy csak a vizsgálat pillanatában voltak zártak?


A hyperaemias azt jelenti, hogy vérbő, de amúgy itt mennyire jelent negatív dolgot?



Aki ért hozzá, tudna segíteni?



ápr. 29. 22:41
 1/3 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Refluxod van, és a viszgálat azt állípította meg hogy picit vérbő, gyulaladt a nyelőcső alsó része amita reflux miatti gyomorsav okoz.


Semmi kóros

ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, de ha azt írták, hogy jól működő cardia, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindig jól működik?

Azért is vagyok kicsit bizonytalan, mert már nincs gyomorégésem, viszont tudom, hogy a GERD általában nem múlik el. Az is igaz, hogy nekem egy durva antibiotikumkúra után kezdődött az egész, azelőtt soha nem volt ilyen problémám. Szóval nem tudom, van esély arra is, hogy csak átmeneti volt a dolog?

ápr. 30. 17:20
 3/3 Mad Max2 ***** válasza:

a reflux hol erősebben hol kevésbbé okoz tüneteket


Nekem például összel télen mikor bejöna hideg akkor szokott előjönni

máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!