Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gumikesztyű amit az orvosok...

A gumikesztyű amit az orvosok használnak az is púderezett belül?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor ez nem szennyezi be a beteget?

Mi van a műtéteknél ott is ilyen kesztyűt használnak?


2010. okt. 28. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogy púderezett-e,de miért szennyezné be a beteget?A púder az belül van amúgy is,az nem jut ki.
2010. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha púderezett, akkor már értem miért fehér mindig a kezem, miután leveszem boncolás után :D Nm szennyezheti be a beteget, lévén belül van, nem kívül, és műtéteknél is szerintem ugyanolyan kesztyűt használnak.

Üdv: egy orvostanhallgató

2010. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak alávenni cérnakesztyűt, ami felissza az izzadtságot.
2010. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Anya fogorvos, az ő kesztyűje, meg az asszisztensé is púderezett, de sztem amúgy minden ilyen fehér kesztyű az, mivel a púder szolgálja, hogy könnyebben fel lehessen venni. :)
2010. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az hintőpor, és arra szolgál, hogy ne tapadjon a kesztyű, könnyebb legyen fel- és lehúzni. Nálunk, állatorvosoknál kétféle van forgalomban, a vizsgálókesztyű nem steril, a műtőkesztyű igen, de a belsejük ugyanolyan "poros". A hintőpor csak akkor kerül ki a külvilágba, ha lehúzzuk a kesztyűt, úgyhogy az biztos, hogy a beteget nem szennyezi be.


egy állatorvostan-hallgató :)

2010. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
80%

Szia!


Szerintem nagyon fontos hogy púderezett legyen! Dolgoztam fél évig egészségügyben egyetem előtt, és szinte egész nap gumikesztyűben kellett lennem. A kezem teljesen kiszáradt, és annyira viszketett, hogy sokszor sebesre vakartam.

A sebészek szintén órákat töltenek a műtőben, tehát nekik is szükséges. Am meg sztem felhúzni is sokkal nehezebb lenne, ha nem lenne benne a púder.


Szerintem sem lehetséges hogy a por a betegekre kerüljön, amúgy meg ha valami csoda folytán kerülne biztos nem káros, hiszen a hintőport is pl. sebek kezelésére használják.


Egy utolsó megjegyzés, ha káros lenne és a betegre kerülhetne, akkor biztos hogy nem használnák!!!

2010. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert volt itthon egy ilyen gumikesztyűm (valami orvosi bemutatón osztogatták) és felvettem. Rajtam volt kb. fél óráig. Csak kíváncsi voltam milyen érzés.

- A lényeg, hogy számítógépeztem is közben és a fekete egéren rendesen látszott hogy hintőporos.

2010. okt. 29. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól mondják, van "vizsgáló" és "műtős" kesztyű is. Mindkettőben van talkum (púder), mely ha a betegbe kerül műtét közben, akkor adhéziót okozhat a szervek között, ezért van külön technikája annak, hogy műtét előtt hogyan kell felvenni a kesztyűt úgy (csupasz kézzel csak kesztyűn belülre, kesztyűs kézzel csak kesztyűn kívülre szabad nyúlni felvételkor), hogy ne kerüljön ki a talkum, ill. a kesztyű sterilitása is megmaradjon.


Szóval, normális körülmények között nem jut ki a talkum.

2010. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy láttam, hogy a műtő orvos nem is veszi fel a kesztyűjét, hanem ráadják, ujjakkal lefelé lógatva.
2010. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!