Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan végzik a forszírozott...

Hogyan végzik a forszírozott diuresist, és milyen szereket használnak (részletek lent, kérem, ha lehet, hozzáértők válaszoljanak! )?

Figyelt kérdés

Valaki el tudná röviden mondani,mit is jelent pontosan a forszírozott diuresis (azon kívül,hogy a vizeletkiválasztás folyadékbevitellel történő "erőltetése"),és,hogy mérgezések esetén a gyakorlatban ezt hogy szokták kivitelezni(mi szükséges hozzá? Csak bekötnek pár infúziót és kész?Vagy szükséges hólyagkatéter is,netán más egyéb is?) Emellett arra lennék még konkrétan kíváncsi,hogy a triazolo-benzodiazepin származékok (egészen pontosan alprazolam,azon belül is Xanax) túladagolásának terápiája során alkalmazott forszírozott diuresishez milyen infúziókat/szereket használnak?(Nem az antidótumot kérdezem,tudom,hogy az a flumazenil,avagy Anexate).Egyszerű sóoldatot? Vagy más szer(eke)t is?Milyen általános mennyiségben? És minden esetben beadják az antidótumot is?


Pusztán kíváncsiság,próbáltam ezekre a dolgokra rákeresni a neten,de sajnos nem sok sikerrel.Bízok benne,hogy ezt az oldalt böngészi pár hozzáértő ember is,és sikerül választ kapnom.Előre is köszönöm!


2010. jún. 10. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű sóoldat nem megfelelő, mert nagy mennyiségben adva súlyos hyperchloraemiás acidózist okoz. Általában valamilyen barátságosabb ionösszetételű krisztalloid (Ringer, Ringer-laktát) jön szóba mint folyadékpótlás, és többnyire Furosemid mint diuretikum (perfúzorban vagy bolusokban). A hólyagkatéter is nagyon jól jön, igen. A pontos mennyiségek, szükséges gyógyszerek, beavatkozások nem általánosíthatók, mert függnek a beteg aktuális állapotától, szövődmények felléptétől, és sok egyéb dologtól (pl. mi hozzáférhető aktuálisan). Benzodiazepinmérgezésnél én biztosan nem szórakoznék, beadnám az Anexate-ot.
2010. jún. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ!(Őszintén szólva a kérdésem egyrészt az orvostudomány iránti érdeklődésemből eredt,másrészt személyes indíttatású volt,szerettem volna tudni,hogy a sürgősségin mi is történhetett velem,mert semmire nem emlékszem,a kapott ambuláns lapom pedig a forszírozott diuresis-en kívül nem sokat árult el)Még egyszer köszönöm!
2010. jún. 10. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!