Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki esetleg ne adj...

Ha valaki esetleg ne adj Isten meghal bármi okból akkor miért nem adják másnak az ép szerveit?

Figyelt kérdés
Neki már úgy sem kell és más meg minden percben reménykedik, hogy hátha lesz számára donor.
2010. okt. 28. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi odaadják! Magyarországon ez az alapértelmezett eljárás. Itt arról kell nyilatkozni, ha nem akarsz donor lenni!
2010. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, ennek ellenére megkérdezik a családot és ha ők nem egyeznek bele, akkor nem lesz donor.
2010. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami: a donációnak rengeteg feltétele van!


Nem csak egészséges szervet keresnek, de a vércsopoton kívül még rengeteg dolognak kell megegyezni ahoz, hogy a szervet másnak adhassák. Ráadásul mindent rövid idő alatt kell megcsinálni, mert a halott szervek órák alatt oszlásnak indulnak! Egy balesetben meghalt ember vizsgálata túl sokáig tartana. Van aki regisztrált donor, neki nem kellenek a hosszas vizsgálatok, mert azokat korábban elvégezték.

2010. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha valaki kórházban hal meg, általában beteg, ezeket a szerveket nem lehet felhasználni.

Amúgy én úgy tudom, hogy Magyarországon arról kell nyilatkozni, hogy felhasználhatják.

Minden más kb. halottgyalázásnak minősül, amit büntet a törvény.

2010. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy aki meg pl. otthon hal meg, egyedül, mire megtalálják, használhatatlanok a szervek.
2010. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy lehessen a szerveket használni, fenn kell tartani a keringést, amíg kiveszik a szervet. Ha jól tudom, csak az agyhalottakból lehet kivenni, ha beáll a halál (megáll a szív), akkor már nem.
2010. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!