Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki sűrűn félre nyel, és...

Aki sűrűn félre nyel, és esetleg ne adj isten egyedül van otthon az mit tegyen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Azt tegye hogy leül normálisan enni és nem kapkod, aki meg ezeket mellőzi fulladjon bele a csirkecsontba.


Sose értettem hogy lehet sűrűn félrenyelni, a fogyatékost megértem ha etetni kell de az se ehet csak pépeset

Ajánlom neked is a pépeset az csak a falra megy jóformán

2011. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
köhögés?? de ez ösztönös..
2011. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne egyen olyankor. Csudi jó, nem fullad meg az ember.
2011. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem is kerdes, hogy kozben nem olvasunk, nem tevezunk.

Ulunk az asztalnal nyugodtan, nezzuk a villat (kanalat) ahogy beleer az etelbe, majd kovetjuk a tekintetunkkel ahogy az evoeszkoz a szankhoz er, bevesszuk a falatot a szankba es jo alaposan megragjuk. Bo nyallal osszekeverve, igy elosegitve az emesztest. A falatot lenyelni; majd ismetelni az egeszet elolrol.

Ha nagyon apro darabokra ragod az etelt, akkor nem kell attol tartani, ha felremegy megfulladsz, mert a pici darabokat konnyen visszakohogi a szervezet.

2011. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


Sajnos, én is hajlamos vagyok rá. A múltkor fésülködés közben nyeltem félre a saját nyálamat, egész délelőtt fájt a tüdőm tőle, és majdnem megfulladtam. Ha egyedül van otthon a fuldokló, szerintem nem sokat tehet. A saját hátára ütögethet, meg hányást kell ingerelni. Legalábbis elsősegélyből ezt tanultam. De nem hiszem, hogy egy Heimlich-fogást kivitelezhet magán. Inkább szaladjon ki az udvarra, hátha az utcán van valaki, aki segít.

2011. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínüleg neked sincs mandulád. Én is félrenyelős vagyok. tudatosan figyelj rá, ha pld iszol üvegből ne emeld fel a fejedet, mert könnyebben félremegy. Evésnél ülj le, ne csinálj mást közbe.
2011. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Itt az én példám:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__6118445..


Ami a lényeg, azért italt tarts magadnál, és ne ess pánikba.

2014. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!