Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Másodfokú égési sérülés...

Másodfokú égési sérülés okozta hólyagok, elmenjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Valószínűleg másodfokú égési sérülést okoztam csütörtökön (10.28-án) 3 ujjamon, orvoshoz nem mentem el vele, de most 3nappal később hólyagok vannak az ujjaimon amik olyanok mintha víz lenne bennük vagy nem tudom...Elmenjek vele most orvoshoz vagy el fog múlni, ha kireped az fájdalmas vagy jobb lenne ha én magam szúrnám ki? Mit tegyek?
2010. okt. 31. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem árt ha elmész az orvoshoz, mert ilyenkor tetanusz injekciót is szoktak adni.
2010. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem kell mindennel azonnal az orvoshoz menni.

Tetanus baktérium mitől kerülne bele amikor nem érintkezik/ett földdel de még mással sem mert nem durrant ki.

A leírás alapján valóban másodfokú égés lehet az ujjadon.

Én a helyedben semmi nem csinálnék vele.3 nap után már a hűtéssel sem mész sokra.Ha kidurran a hólyag ragaszd le ragtapasszal,amúgy meg várdd meg amig felszívódik benne a savó és alatta az új bőr megerősödik.Én ezt tenném.

2010. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) Remélem tényleg elmúlik,mert nem szívesen járkálok dokikhoz...
2010. okt. 31. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!