Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Helo. Mit tehetek, ha eltörik...

Helo. Mit tehetek, ha eltörik a lábujjam? Van rá egyáltalán normális kezelés? Mert ugye gipszelni nem lehet.

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Felpolcolt lábbal pihensz, amennyit csak tudsz. Ha mindenképpen menned kell, olyan cipőt hordasz, ami nem nyomja, nem most mész el az országos kék túrára :=), kerüld a tömeget, ahol ráléphetnek és amint leülsz, megint azonnal felpolcolod. Nagyjából ennyit tudsz tenni, ha nagyon fáj, vegyél be nyugodtan erős fájdalomcsillapítót. Jobbulást!
2010. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amputálják!!:D


Viccet félretéve,itt van egy link,ez sztem kielégitő válasz!:


"A II-V. lábujjakat érintő törések esetén nem szoktunk gipszelni. Általában leocoplasttal rögzítjük a törött lábujjat a mellette lévőhöz, ez sinezi! Illetve keménytalpú cípő viselését javasoljuk. Ezt 4 hétig tartatjuk fenn, majd fokozatos terhelést javaslunk. A fájdalom az relatív. Általában 4-5 hét után már nem szokott panaszt okozni. Az ön esetében a leírás alapján arra tudok gontolni, hogy vagy nagy elmozdulás volt a törtvégek között, vagy sok új csont képződött ée ez okozza a duzzanatot, és a ferdeséget. Természetesen műtétesen lehet korrigálni az elváltozást. Keresse fel kezelőorvosát, vagy ha ő nem válalja akkor egy egy másik orvost. Nézesse meg, és ha szükséges akkor végeztesse el a műtétet!"

2010. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Összekötözik a mellette lévő lábujjal, nekem azt csinálták.
2010. okt. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első hsz. vagyok. Nekem nem kötözték sehova, a 3. lábujjam tört el. Csak megröntgenezték és annyit mondtak, hogy nagyon vigyázzak rá, hogy nehogy elmozduljanak a csontvégek, sokat tartsam felpolcolva...stb, amit fent leírtam. Úgy látszik, ez is függ az orvosoktól, melyik mit tart jobbnak.
2010. nov. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a kommentjét!
2010. nov. 1. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!