Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális h ezt érzem egy...

Normális h ezt érzem egy pszichiátriai kezelés alatt? Szét vok esve. Lesz még valaha belölem normális ember? :S

Figyelt kérdés
Be kerültem pszichiátriára voltam is ott egy darabig de már itthon vok csak még be kell járnom oda. Suliba se járok. És úgy érzem tök kifordultam magambol :S Pl előtte én tök bátor meg határozott voltam most meg félek az emberektől legszivesebben az uccára se megyek ki. Attol is félek h mi lesz velem :S Meg úgy érzem tök szét vok esve nem tok odafigyelni semmire nem megy bele az fejembe meg van olyan h néha az agyam leblokkol és nemtom mit kell csinálni egy helyzetben nem értem :S Meg az miatt is szégyelem magam h a szüleimnek csalódást okoztam :/ Ezek normális érzések ilyenkor? El fognak valaha múlni? Leszek még vmikor olyan mint ez előtt lehet normális életem? Vagy ez tök reménytelen? :S Írjatok pls!
2011. jan. 20. 13:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
16 vok és fiú ezt lefelejtettem
2011. jan. 20. 13:19
 2/12 Katamarán ***** válasza:
67%
Jobban leszel! Kamasz korban ezen sokan átesnek, aztán rendbe jönnek! Tudom, én is voltam így. Akkor kerültem orvoshoz, amikor már emlékezetkieséseim voltak, nem tudtam, hogy kerültem X helyre, meg nem értettem mit mondanak nekem, vagy nem tudtam hazamenni, mert képtelen voltam összerakni a kulcsom használatának sorrendjét. Ott álltam, és nem tudtam mit kell vele csinálni. Azóta lediplomáztam, gyerekem van, minden ok. Életem végéig kell gyógyszert szedni rá, valami kémiai történés az ilyesemi, pont úgy lehet kezelni, mint a cukorbetegséget. Ha esetleg egy félévet mulasztasz is a suliból, még vizsgázhatsz év végén magántanulóként, vagy urambocsá' újrajársz egyet, nem tragédia. Az iskolarendszer szerencsére rugalmas és jól átjárható, van megoldás mindenre! Menj be az igazgatóhoz a zárójelentéseddel, beszéld meg vele, hogy mik a lehetőségeid. Nem Te leszel az egyetlen a pályafutása során, tudja mit lehet tenni ilyenkor, odafigyel Rád és hidd el, sokat tudnak segíteni! De nem szabad visszaélni a jóindulattal és a kedvezményekkel, nehogy elhagyd magad, NEM MARADHATSZ KI A SAJÁT ÉLETEDBŐL! A szüleidnek meg csak annyira okoztál csalódást, mint ha a cukorbajod miatt haragudnának rád. Az ilyenért senki nem áll sorba!
2011. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

A válasz megírásának időpontja: ma 15:59


Kedves válaszoló?

Nem érzed úgy hogy az hogy életed végéig gyógyszert kell szedned az csak tüneti kezelés, de nem szünteti meg az igazi bajt? Mint a magas vérnyomásnál a vérnyomáscsökkentők. Életed végéig tablettákat szedsz,csak azért mert néhány orvos ezt mondta neked hogy ez kémiai dolog?

2011. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2011. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Katamarán ***** válasza:
81%
Nanemár! Ha valaki volt már ilyen állapotban, az tudja, hogy nem lehet egyedül megoldani! A kedves Dr. Feldmár bizonyosan nem volt még annyira szétesve, hogy képtelenül önmaga ellátására, majdnem állati szinten élt! Innen a diplomáig azért csak sikernek nevezhető a történet, nem? Egyébként szerinted micsoda, ha nem kémia, ha kemikália hozta egyensúlyba, állította be a normál szintre a szerotonont?
2011. jan. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Katamarán ***** válasza:
76%
Szerotonint.
2011. jan. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem is ilyenek vannak :S H leblokol az agyam és nem értem mit mondanak nekem v én nem tok öszerakni egy rendes mondatot v alap dolgokat nem tok megcsinálni :S mittomén ott van előttem egy pohár meg egy üvegben az innivaló és nem vágom mi a következő lépés ott állok felette öt percig és nemtom összerakni h most mi van :S meg beképzeltek dolgokat hát nemtom nekem elég igazinak tünnek de azt mondják nem az.


A sulival már le van rendezve az nem gáz.


Am meg én se tom orvos nélkül mit lehetne csinálni... nekem elsőre elég fura volt elfogadni h beteg vok meg baj van velem én nem hittem el :S de most már el fogadtam ez van és azért annál jobban érzem magam mint elötte.

2011. jan. 21. 10:20
 8/12 Katamarán ***** válasza:
80%

Kitartás! :-)

Sokkal jobban leszel, egyre jobb gyógyszerek jönnek ki! Nekem már csak annyi dolgom van vele, hogy reggel 2 bogyó, este 2 bogyó és kész. Teszem a dolgom egész nap, működöm mint bárki más. Be kell állítani, ami Neked a legjobb gyógyszer és visszakapod az életed. Csak inni nem szabad rá, mert akkor végleg elszakadhat a cérna és a zárton (sem) tér magához az ember.

Gondolom még nálad is próbálják mit-mivel kapjál.

Majd írjál mi lett Veled! Melyik városban vagy?

Szerencsés vagy, hogy időben orvoshoz kerültél és még ilyen fiatal vagy, aki idősebb korában "romlik el", azt nehezebb összerakni. A szcientológus egyház szokta plakátolni mindenfelé, hogy a pszichiáterek gonosz ördögök, a megoldás természetesen az egyház birtokában van, csak térj meg hozzájuk. No comment!

2011. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Ennek semmi köze a szcientológiához. Nem akarlak meggyőzni, mert szeded a bogyóidat és jól vagy és ez neked egyenlő azzal hogy a pszichiáterek meggyógyítottak. Ha neked ez így jó, legyen.

Minden esetre annyit elmondhatok hogy én is nagyon nagyon mélyen voltam, a pszichiáterek éjjel-nappal tömtek gyógyszerekkel, jobban is lettem tőle. De egy idő után azt mondtam, hogy ez így nem jó. Letettem a gyógyszert, felkerestem egy JÓ(!!!) pszichológust, és láss csodát, fél év elteltével semmi bajom nem volt. Pedig a pszichiáterek azt mondták hogy tessék, itt vannak ezek a bogyók szedd be őket, mert ez ugyan olyan mintha cukorbeteg lennél, ezeket életed végéig szedned kell!!! És én persze elhittem és szedtem. Ha nem változtattam volna az életemen, akkor még most is szedném a bogyókat, de mostanra kutya bajom sincsen, a nagytudású orvosok pedig értetlenül állnak a dolog előtt. Azt pedig elmondanám, hogy gyakorló pszichiáter ismerősöm is mondta, hogy NINCSEN BIZONYÍTÉK RÁ, hogy pl. a depresszió kémiai eredetű lenne. Vannak hipotézisek, elméletek, és az orvosoknak ezeket tanítják meg az egyetemen, mert FOGALMUK SINCS hogy mi okozza ezeket a betegségeket. És ez tény, ha utána orvosol szakirodalomban(!!!!! tehát, nem a blikk.hu-n), akkor belátod te is hogy mi a helyzet. A szcientológia pedig egy baromság.

2011. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

67% a pszichiátrián kell járni pszichoterápiára is. Szal fogalkozik a betegekkel egy pszichiáter meg egy pszichológus is! Am meg a pszichológus elég bonyolult dolgokat tud kérdezni néha én azt biztos nem fogtam vna fel fél évvel ezelőt ha nem kapok gyógyszert! Gyakran még most se fogom fel xD


Ja még próbálgatják meg azt monták h később lehet nem kellenek ilyen erőssek :/ Nemtom. De azért jó látni h van aki így meggyógyult =) köszi. Nyíregyházán lakok.

2011. jan. 24. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!