Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudom eltüntetni a...

Hogyan tudom eltüntetni a szem alatti karikáimat?

Figyelt kérdés

Szóval, könnyem meglehet, hogy nem ebbe a kategóriába kellett volna sorolni, de szóval mind két szemem alatt van, mindig két lila karika. Ezeket próbáltam már jegeléssel, eltüntetni, de semmi.. Sőt, még rosszabb is lett. Már egészen kicsi korom óta vannak, de nem a kialvatlanságtól. Mi lehet a gond, hogyan tudom tartósan eltüntetni őket?


Köszi: ML


2010. nov. 4. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
a vese probléma okozhat karikás szemet
2010. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nincs valakinek ilyen a családban, pl. anyukádnak,stb? Mert nekem ,meg a tesómnak is ilyen a szeme alatti rész, de anyunak is,mi tőle örököltük. Régen engem is zavart, még be is szólt 1-2 okos miatta, de már nem is gondolok rá, hogy most ez rosszul néz ki, vagy valami. De lahat a pajzsmirigy is az oka, úgy hallottam( de ez csak feltevés).
2010. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom a nővéremnek (fiú vok 15 éves) is kicsikét van, de ezen kívül másnak nincs. A pajzsmirigyem pedig akkor egy kalap szar.. Jól máködik, és mégis vékony vagyok, és karikáim is vannak :| . Öhm, hát nem tudom, most olvastam talán most kipróbálom, hogy sokat iszok, mert lehet amiatt is, a kamillás jég meg ügye nem segített.. Nővérem mondta hogy rakjak fel korrektort, de az meg sztem meglátszik, ha megráncolom a szemem (nevetésnél) és precízen színt kell választani.. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2010. nov. 4. 10:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám. Semmit nem tudtam vele csinálni. nagyon nagyon zavart mindíg. Sulis koromban sokszor mondták a tanárok, hogy feküdjek már le időben, mert rossz rámnézni. Szóval, nem tett jót az önbecsülésemnek egy cseppet sem. Nagyon nem szerettem ha fényképeztek, mert valahogy a fotókon még feltűnőbbnek tűnt, de lehet, hogy már csak én magyaráztam be magamnak.


A korrektort szerintem hagyd a francba, nem megoldás. Mivel nem vagyunk szupi kozmetikusok, így egy rosszul elrontott korrektorozás még feltűnőbbé teszi a dolgot. Orvosnál már én is jártam vele, igazság az, hogy szerintem annyira nem is vettek komolyan. Valóban lehet pajzsmirigy és vese probléma is, de vérszegénység, rossz látás is okozhatja. Talán a májamat is megnézték. Találtak eltérő értékeket, de mivel a doki ismeri anyut és az övé is ilyen, így ráfogta, hogy örököltem. Meghát egyébként is "vese betegnek" nyilvánítottak, így volt mire fogni.

A látásom fokozatosan romlani kezdett, így kénytelen voltam szemüveget venni magamnak. Akkor jöttem rá, hogy jól megválasztott szemüveggel, el tudom terelni a figyelmet a szem alatti karikáimról. Mióta szemüveget hordok senki nem szólt be emiatt.

Az utóbbi időben sokan cseszegetnek, hogy műtessem már meg a szemem, vagy használjak kontaktlencsét, mert akkor nem lennék bizonyos szitukban akadályozva a szemüvegem miatt. Neked elárulom, hogy ezért nem teszem. Így magabiztosabbnak érzem magam. :)

2010. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
huh.. hát thx :)
2010. nov. 4. 10:39
 6/6 anonim válasza:
lehet, hogy a vashiánytól van! nézz utána! vannak ilyen schüssler sók(nem só, csak kis tabletta), abból tudom, van olyan ami vashiányra utal
2011. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!