Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan járjunk el? apu beteg...

Hogyan járjunk el? apu beteg lett és nincs biztosítása,1996-tól nincs jogviszony sem. Ha most maga után szeretné fizetni kell visszamenőleg fizetni? és ha igen, hogy kerülhető ez el?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nem kell visszamenőleg fizetni, csak amikortól akarja.

2. Ha nem is fizeti, az ellátás attól még ingyenes. Akinek nem érvényes a TAJ száma, azt kidobja a géb, de ennek csak annyi a szankciója, hogy jól aláiratunk vele egy papírt (nyilatkozat arról, hogy elmondtuk neki). Nevetséges, de ez van.

3. Fizesse maga után, mert azért lássuk be, hogy nem rokonszenves (finom voltam!), ha valaki a többi, rendesen fizető kárára, és költségére "lóg".

2009. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!

én felhívtam az apeh-ot,és azt mondta az ügyintéző,hogy amikortól nincs bejelentett munkahelye,visszamenlőg fizetni kell.

na akkor??

2009. jan. 13. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem volt jövedelme, miből kéne fizetnie? De mint mondom, ha nincs rendezve, akkor sem történik semmi. Egy másik cikkben itt valaki meg azt írta, hogy 2007 nov.-ig visszamnőleg kérhetik... De azért megkérdezném, hogy miért nem jelentkezett be munkanélkülire, segélyre stb.? Merthogy ilyenkor rendeződik a jogviszony.
2009. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!