Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális egy injekció után?

Normális egy injekció után?

Figyelt kérdés

Múlt szombat éjjel (nov. 21) kaptam B6-os és algopyrines injekciót a fenekembe. Munkahelyen rosszul voltam (éjszakás voltam), hányingerem volt, az ügyeletes orvos adta be. Azóta is fáj. Pl. ha futok, de néha sima séta közben, vagy ha kicsit úgy ülök, hogy nyomja. Allergiás nem vagyok, de gondolom az nem is járna ilyen tünettel.

Normális, hogy majd egy hét elteltével is fáj? Akkor az orvos táppénzre küldött, de én maradtam dolgozni, ülőmunkát végzem.


2010. nov. 27. 01:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Rossz helyre ment kicsit, ami nem gond csak fájni fog egy ideig, nekem egyszer kb 1-2 hónapig fájt.
2010. nov. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen az izomba(fenékbe) adott injekcio fájhat pár napig tovább csak akkor szokott fájni ha kicsit rossz helyre szurnak megmozdulsz a szuri közben vagy feszited a fenekedet mikor beadják ez sajnos érezheted 1-2 honapig is tegyél rá vizes ruhás borogatást az jó.Egy ápoló!majd irj hogy mi van
2010. nov. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megkérdezhetem, hogy az ilyen injekciót állva adják be? Nekem úgy adták. Régen kaptam, még kiskoromban injekciót a hátsómba, de akkor tudom, hogy fekve.

Fél lábon kellett állnom, vagyis nagyjából, eléggé billegtem, mivel nem voltam jól. nem is az orvos adta be, hanem az asszisztense. És nagyon fájt. :( Borogatni fogom.

2010. nov. 27. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Állva adják, persze.

Én nem kaphatok intramuszkuláris injekciót már, első voltam.

2010. nov. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ritkán adja be orvos.
2010. nov. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha állva adjuk be akkor le kell támaszkodni valahova hogy ne mozogj közben egyébként90%-ban felnötteknél is fekve adjuk az injekciot ha fenékbe megy pontosan azért amit irtál hogy féllábon billegtél közben és ettöl jobban fáj!egy ápoló!
2010. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem mindig állva adták be az ilyeneket. :(
2010. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szólni szoktam, hogy feküdni szeretnék közben, mert ájulós vagyok.


Ágyon féloldalt fekszem, kezemmel meg szorítom az ágy szélét. Így túlélhető. :P

2010. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
injekciótól elájulni?
2010. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!