Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az állandó gyógyszerem tartalm...

Az állandó gyógyszerem tartalmaz szteroidot. Milyen hatásai, mellékhatásai lehetnek? Káros lehet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 22:39
 1/9 anonim válasza:

Jó lenne tudni pontosan mit szedsz és mire.

Sajnos igen, a szteroidszedésnek vannak mellékhatásai, de aki felírta, annak mérlegelnie kellett, hogy ezek a káros hatások arányban állnak-e azzal, hogy mekkora kár ér, ha nem kapsz szteroidot.

2010. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mégis milyen gyógyszert?

A nők igen nagy része szed naponta szteroidot...

2010. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak egy évig Medrolt kellett szedni, számos mellékhatása volt, de ez mentette meg az életét.
2010. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Flixotide Diskus, asztmára. Kb. 2 és fél éve szedem minden nap. 2×1, ha beteg vagyok 2×2
2010. dec. 1. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sok évig használtam az asztmámra szteroidokat köztük a Flexotide Diskust is. 1,5 éve hagytam abba mert mindenféle egészségügyi panaszaim voltak és azt gyanitottam hogy a szteroidtól lehetnek. Édesanyám Medrolt szed már sok évtizede és látom hogy megy tönkre a szteroidtól. Engem azzal nyugtattak, hogy mivel én csak belélegzős inhalálós alakban használom szinte semmi nem jut be a keringésbe és nem okoz mellékhatásokat. Ez azonban sajnos nem igaz.

Senkinek sem ajánlanám a használtatát, maximum rövid időre egy pár évre, hiába szépen kezeli az asztmás rohamokat mellette sok más problémát is okoz.

2010. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Abban a pár évben is igyekeztem sokkal ritkábban használni mint amit előirtak, napi kettő helyett volt hogy heti egyszer-kétszer használtam csak. Mégis súlyos eü-i gondjaim lettek tőle. 1,5 éve mondtam azt hogy nem fogom tovább használni még ha megfulladok se, nekem irjon fel valami mást.
2010. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is azért kérdezem, mert már egyre rosszabb.. :S Először másnak tudtam be, aztán rájöttem, hogy ez lehet az oka (előtte nem tudtam, hogy tartalmaz szteroidot)


Most meg egyre gyakrabban vagyok rosszul és (lehet, hogy hülyén hangzik) olyan, mintha nem lennének érzelmeim :S És nagyon nehezen is fejezem ki magam. Ami elég gáz, tekintve, hogy színjátszó szakkörre is járok.. És néha olyan, mintha droid lennék, mintha csak mennék, cél nélkül :S


Ha abbahagyom, visszaállhat minden a régi kerékvágásba, vagy ez örökre így fog maradni?

2010. dec. 3. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:
A droid érzés nekem is ismerős :S Szerintem ha a gyógyszer okozza ezeket a panaszokat akkor az abbahagyásával megszűnnek. De ha nem akkor sajnos megmaradnak. Sajnos az sem lehetetlen hogy olyan változást csinált a szervezetben ami maradandó nem múlik el. Én pl nagyon szőrösödöm de hiába hagytam abba a gyógyszert ez nem szűnt meg. Pedig sok helyen hallani hogy a szteroid okolható érte én is azt hittem. Akkor viszont el kellett volna múlnia, mivel nem tette azért gondolok rá hogy valami magasabb agyi szabályzó rendszerbe zavart bele ami nem tud helyreállni a gyógyszer elhagyásával sem. Mert ez a szer beleavatkozik a szervezet természetes kortikoszteroid termelésébe és utána nem mindenki tud visszállni a normálisba. De szerintem ha rövid ideig szedi valaki akkor nem lehet még ilyen gond.
2010. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úgy tudom, elég hosszú ideig tart, míg kiürül a szervezetből.
2010. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!