Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Loratadin vagy Cetirizin-dihid...

Loratadin vagy Cetirizin-dihidloklorid (Claritine vs Cetirizin) hatóanyagú készítmények a hatásosabbak?

Figyelt kérdés
Mert én most Claritine-t nyomatok, de át akarnék térni a Cetirizinre, mert az olcsóbb ugyebár, csak jó lenne hallani pár tapasztalatot. Meddig fejti ki a hatását a 10mg cetirizin-dihidloklorid. Mi a különbség a 2 hatóanyag között?
2010. dec. 5. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Én cetirizint szedek, nem egy nagy valami, de azért segít, a szemem miatt kell, mert vörös és viszket. Este kell bevenni, mert van egy álmosító hatása, de nekem ez csak az első 3-4 napon volt, utána elmúlt. Claritint nem szedtem, nincs összehasonlítási alapom, de egy enyhébb allergiát szerintem simán lehet vele kezelni :)

Viszont nekem múltkor mikor mondta az orvosom a cetirizint, először a gyógyszertárban Cetirizin-EP-t adtak, másodszorra meg Cetirizin-ratiopharm-ot, a hatóanyag mindkettőnél cetirizin-dihidroklorid, de a másodiknál azt írja a betegtájékoztató, hogy nem lehet alkoholt inni a gyógyszer mellett. A másiknál nem volt ilyesmi, de ha ugyanaz a hatóanyag, akkor ez így hülyeség nem? Erről nem tudsz véletlenül valamit? :)

2010. dec. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hmmm .... nincs az egyikben epinephrine?
2010. dec. 14. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Epinephrin egyikben sincs. A Cetirizinre viszont jellemzőbb az álmosító hatás, valamint szigorúbb az alkoholfogyasztásra vonatkozó tilalom.
2010. dec. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azaz? Pl ha most váltok és most jön a szilveszter mint az állat úgy iszok akkor mi léphet fel vagy mi a kölcsönhatása?
2010. dec. 28. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alkohol felerősítheti a gyógyszer álmosító hatását, előfordulhat szédülés, rosszullét. Legegyszerűbb ha aznap nem veszel be gyógyszert, amikor alkoholt iszol.
2010. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én ha előre tudom, hogy alkoholt fogok inni, akkor aznap nem veszem be. Viszont volt már olyan, hogy spontán jött az ivás és semmi különöset nem éreztem tőle, nem voltam rosszul, nem voltam álmos.
2011. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szerintem se sokat számít, de azért ráírják mert rá kell gondolom. (ha előfordul mondjuk 100.000-ből egy-kettő)

2011. jan. 5. 14:03
 8/9 anonim válasza:
én pont ma váltok aeriusról cetirizinre. enbgem az zavart meg, hogy nagyon sok fajtája van, és nem is tudtam hirtelen, hogy akkor melyik kellene. végül ratiopharmot választottam. az az alkoholos dolog nekem is furcsa volt. meg remélem, hogy nincs hatása a fogamzásgátlómra. bár azt írják, hogy kölcsönhatás nem ismert.
2011. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha a cetrizin-ratiopharm gyogyszert szedek akkor nem is ihatok alkoholt? az allergia szezon ideje allatt végig kell szedni?
2013. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!