Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas gyomorsavat milyen...

Magas gyomorsavat milyen vizsgálattal lehet megállapítani gyomortükrözésen kívűl?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Savat kimutatni vizuálisan (ultrahang, röntgen) nem lehet tudtommal. A nyál lúgos, abból megint nem kapsz információt. Úgyhogy valahogy le kell menni oda körülnézni és mintát venni.. Sajnálom, de azt hiszem csak a tükrözés marad.
2010. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak tükrözéssel lehet kimutatni,és azért van rá szükség,mert szövetmintát csípnek le amiből felállítják a diagnózist.Külső vizsgálattal,nem tudnak mintát venni.Azt mondják a gyomortükrözést kilehet bírni,a vastagbél sokkal rosszabb!Én mindkettőn voltam már,altatásban kértem.Sőt jövő februárban ismét kell mennem.Nekem is a tükrözésnél derült ki hogy baktérium van a gyomromban,pedig sosem fájt,nekem vastagbél tükrözésre kellett csak mennem,de úgy voltam vele hamár altatnak végezzék el a gyomrot is.És milyen jól tettem,mert késöbb ettől a baktériumtól fekélyt kaptam volna.Szóval ha félsz,kérd altatásban,de ne bódításban mert az semmit sem ér.
2010. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Péterfi kórházba láttam csajokat becsövezve. Az orrába volt egy vékony kb 5mm vastag cső.

Az orrán át levezették a torkán és a gyomráig ért állítólag. Aztán a nyakába akasztottak egy kis gépet, és az mérte a gyomorsavat 3 napon keresztül.

Úgy, hogy evett ivott közben, meg dohányzott, meg mindent csinált amit máskor is szokott.


Aztán kiszedték a csövet és megállapították hogy refluxos. De így azt mondta az a csaj, hogy éjjel nem tudott aludni, mert olyan érzés, mintha mindig folyna az orra. Ezért volt egy zsepi a kezében és törölgette mindig az orrát. De azt mondta hogy a torkában meg a gyomrában nem is érzi hogy ott a cső.

2010. dec. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes,az én anyukám is refluxos,és valószinű észre vettem volna ha 3 napot kórházban tölt.Kacsa a hír.
2010. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kacsa a fenét. Van ilyen módszer is, amikor 2-3 napon keresztül figyelik a savtermelődési viszonyokat és a gyomorszáj nyitottságát. Igaz nem túl gyakori. Általában lemennek a szondával, körülnéznek, mintát vesznek, és felhúzzák. Szájon át dugják le. Amúgy meg aki refluxos, ne dohányozzon a saját érdekében.
2010. dec. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek!Mindenkit felpontozok,egy kivétellel,aki azért, mert ő nem járt még úgy,idézem:( Érdekes,az én anyukám is refluxos,és valószinű észre vettem volna ha 3 napot kórházban tölt.Kacsa a hír.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 07:44)


akkor el sem hiszi hogy létezhet olyan 3 napos vizsgálat.Én járatlan vagyok -e téren,azért tettem fel a kérdést,de eszemben sincs kételkedni bárkiben is,csak azért mert tudatlan vagyok.

Köszönöm!

2010. dec. 16. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!