Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kiment a bokám tesiórán mert...

Kiment a bokám tesiórán mert ugrás közben beleakadt a lábam az egyik osztálytársamba, elmenjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Különösebb gond nélkül rá tudtam állni , fájni fáj, de nem vészes egyáltalán, csak egy picit be van dagadva. A tesitanárom azt mondta hogy menyjek el orvoshoz vele mert lehet hogy szalagszakadás, vagy megrepedt a csont. Ha tényleg ez van akkor mit csinálnának vele amit egy otthoni sín ne tudna megoldani? Ha nem muszáj nem mennék orvoshoz, minimum 8 órát ott kéne üljek amilyen lassú az ellátás és ahhoz most nincs kedvem.


17F


2010. dec. 16. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
HA elszakadt volna akkor nem tudnál ráállni
2010. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam a tanáromnak, ő aztmondta hogyha egy szalag elszakad még rá tudok állni. 5 szalgnak kellene elszakdnia ahoz hogy ne tudjak
2010. dec. 16. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:
a páromnak letört egy 8 mm-es darab a sarokcsontjából és az egyik szalag teljesen, egy másik részlegesen elszakadt. Hazavezetett vele 8 (kb 45 perc vezetés) és innen ment az orvoshoz. Rá tudott állni, fájt neki és nem is volt extrán bedagadva. Pedig az a típus, aki egy náthába is bele tudna halni, ha nem ápolnám.Senkinek nincs itt röntgen szeme, ha eltört és bedagadnak a szövetek és így mozgatod, az több problémát is okozhat. Menj, röntgeneztesd meg, akkor fog kiderülni, hogy mi is történt valójában.
2010. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jeges es ecetes borogatastol lefog apadni. Aztan mar lehet labfurdot is kesziteni, ami lehet levendula, kakukkfu, fekete szemesborsbol, mivel ezeknek fajdalomcsillapito hatasuk is van. Aztan kremezd be, de levendula olajat keverj bele.

Ha ezek nem segitenek, akkor viszont menj orvoshoz, de elvileg nincs komolyabb baj, mivel tudsz jarni.

2010. dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
végülis elmentem, a doki csak ránézett ,elküldött röntgenre aztán megnézte a leleteket és aztmondta hogy részleges inszalag szakadásom van (Y)
2010. dec. 16. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!