Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem, vagy fejlődési...

Kevés a tejem, vagy fejlődési ugrás? Eddig 4 óránként (igény szerint) szopizó babám már 5 napja 2 óránként eszik.

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos, 3600 grammal született, kb 2 kilót hízott 3 hónap alatt. Tehát szépen eszik. Újszülött kora óta mindkét cicimet kiüríti. 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Napi 4-5 alkalommal szopizott, eddig.

Viszont pár napja éjjel is felébred, 5-kor, majd onnantól 2 óránként kér enni. (9-kor alszik el este). Most 3 órát csak úgy bír ki két szopi között, ha sétáltunk, és elaludt a babakocsiban. Akkor utána otthon is alszik tovább.

Eddi éreztem, hogy teli a cicim szopira, de most, hogy csak 2 óra telik el, üresnek érzem. Tudom, a tej szopi közben termelődik főleg, és azért szopizik is rendesen, kb 10 percig. De utána nem tűnik igazán elégedettnek és jóllakottnak, ha lenne mg tejem sztem még enne...


Mérni nem mértem, és nem is akarom.

Kizárólag szopik.

Tesóját 9 hónapos koráig szoptattam, akkor lettem terhes ismét. Én úgy gondolom, őt is fogom 1 éves koráig szoptatni. (szeretném is)

Most elkezdem az urticát, eddig nem szedtem.


2011. nov. 6. 09:59
 1/5 xStefix ***** válasza:
100%

Ha 3 hónapos, akkor az ugrás igen valószínű.

Szerintem nagyon jól csinálod; de ha szopi után kérne még, akkor tedd 2 óránál is hamarabb újra mellre, ha elfogadja.

Az, hogy plötyi a melled, nem mérvadó, mert, ahogy te is tudod, idővel beáll az egyensúly és eltűnik a többlet-tej.

Az utricát nyugodtan szedd, ha szükségét érzed, de emellett továbbra is: igény szerinti szopi + sok folyadék és pihenés.

Lehet, hogy nálad most kicsit tovább tart, de jó eséllyel be fog újra állni a termelés, kitartás!

2011. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Amúgy majdnem úgy írtam ki, hogy xstefix, segíts :))


alszik, azért nem teszem gyakrabban cicire... de gondoltam már rá, csak ezért nem akarom felébreszteni. (szopi után ébren van, majd alszik, és amint felébred, éhes :))

2011. nov. 6. 11:57
 3/5 Alinaaa ***** válasza:
Szia. Nekem is 3 hónapos kora óta 2 óránként eszik. Ha alszik a kocsiba kibír többet. És már éjjel is kel 1-2x.(szerintem a foga az éjjeli kelés okozója). Annyi ,,vigasztal,, hogy pontos 2 óránként eszik nem össze vissza , így legalább tudok tervezni:)Most kezdünk enni-azzal is még csak keveset húzunk rá az evésidőre.
2011. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Minden újra a régi, ismát 3-4 óránként szopizunk.


Viszont mostanában 5-6 órakor eszik először (míg korábban fél 8 - 8 fele evett). és utána jóllakottan és elégedetten gagyarászik, fél órűn át. :) (kicsit félek, hogy felébreszti vele a nővérét...)

de ismét az én kis minta-angyalkám lett :)

2011. nov. 12. 22:37
 5/5 Zsöff85 ***** válasza:
A 4 óránkénti szopizás az nem igény szerinti....
2017. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!