Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki vett már részt hiperhidróz...

Aki vett már részt hiperhidrózis (kéz izzadásának megszüntető) műtéten, attól kérdezem: Ki és hol végezte a műtétet, milyen tapasztalatai vannak, a műtéti hegek milyen méretűek, mennyire látványosak és eltűnnek-e idővel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 21:12
 1/2 anonim válasza:
100%

Én túl vagyok ezen a műtéten, szimpatektómiának hívják. 2002-ben műtött Dr. Kostic Szilárd főorvos, a Korányi kórházban. Az eredménnyel elégedett vagyok, ezzel gyakorlatilag megszűnt a tenyérizzadás. Nálam annyi "mellékhatása" volt, hogy deréktájon és a fenekem alsó részén fokozottabb lett az izzadás. De ez azért annyira nem vészes, és inkább csak nagy melegben jellemző. És ez a mellékhatás - úgy tudom - nem mindenkinél jelentkezik.

Ezt a műtétet akkor támogatta a TB, viszont kb. 2 éve olvastam egy újságban, hogy már nincs rá támogatás. (Hogy azóta van-e, azt nem tudom.)

A műtéti hegek nagyon kicsik, gyakorlatilag nem is látszanak. A mellkas két oldalán vannak, 3-3 db, egyenként kb. 1 cm-es. Még nyáron, bikiniben sem látszik.

2011. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én is megműttettem magam, idén lesz 2 éve, és nagyon megbántam... Mára lassan ugyanúgy izzad a kezem, szinte semmi különbséget nem észlelek, törölgetnem kell újra.

Alaposan gondold végig, és beszéld meg az orvosoddal... Pechemre én abba a 4%-ba estem, akiknél nem vált be az operáció. Nehezen szántam rá magam, mert féltem a mellékhatásoktól is, de bíztam benne, hogy megváltoztatja az életemet, és megszabadulok a komplexusaimtól. Ehelyett még nagyobb idegroncs lettem, plusz szereztem magamnak állandó kellemetlen szúró mellkasi fájdalmakat... Ennyit röviden. Szóval fontold meg jól.


L/22

2011. ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!