Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell elintézni, hogy a...

Hogyan kell elintézni, hogy a tb-t magának fizesse az ember? És hogy az önkormányzat?

Figyelt kérdés

A húgom munkanélküli, és már nem tanul. A tb-t magának kellene fizetnie, de pénzt nem kap sehonnan (a szüleink nem élnek már) tehát nehézkes megoldani a plusz kb 5000 Ft-ot.

Azt hallottam, hogy az önkormányzat is átvállalja ha rászoruló valaki. Hogyan kell elintézni? Először hova menjen?


2011. jan. 1. 21:40
 1/4 anonim válasza:

hát szerintem először menjen az adó hivatalba ott tuti tudnak segíteni.

nálunk anya és apa is magának fizetik, az adóhivatalban tudtak csekket kérni.

2011. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek az önkormányzat fizeti a TB-t,mert rászorult az anyagi helyzete miatt,neki van egy kislánya is.

Amíg nem talál számára munkát az önkormányzat addig kap havi 28ezer ft segélyt és fizetik a TB-jét is,viszont ha kap munkát elkell vállalnia bármi is a fizetés.

2011. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,ez az aktiv korú nem foglalkoztatottak segélye.Csak,hogy az munkanélkülieknek van,tanulóknak nem tudom.Be kellene menni a szociális o.-ra,és ott segitséget kérni.Az állandó lakhely szerinti Önkormányzatnál.
2011. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha első egyetem, akkor biztosított az allamvizsgáig, utána meg , ha nincs munka fél éven belül, be kell jelentkezni, ami további önkormányzatnál, minden papírral, asszem 3 hó, aztán,'1) adóhatóság oep kirendeltségével kell szerződést kötni, pesten ez a teve utca környékén van vhol, és utána kb.havi 5 rongy sárga csekken, h. ne kellhjen ki-

fizetni az esetleges betegellátási díjat, mert az durva, akár milliók lehetnek!!!(2)

(3) ettől függetlenül lehet éhbért-segélyt kérni az önkormányzatnál, de akkor pl. havi 30-ért, bármikor kirendelhetik szart lapátoni, vagy a helyi mogul fszát szpni.

bocs, de ez van, ha nem megy, nincs több zsé.

az önkormányzathoz csak akkor mehet, ha már bejelentette, h. munkanélküli,(4), és nyilvántartásba veszik mint a vágómarhát, ez szolgálati időnek számít ha megérné az ember a nyugdíjat, ami akkor már úgy sem lesz, mert viktor minden évben le fogja nyúlni egy részét.

ez van feleim európában, 2011-ben.

Tényleg jobbulást.

2011. jan. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!