Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogom van-e a háziorvosunktól...

Joe74 kérdése:

Jogom van-e a háziorvosunktól elkérni édesapám kezelési adatait ha nincs rá tőle felhatalmazásom mert pár napja meghalt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem jogod van utólag megtudni apukád eredményeit, ha életében nem volt rá módod és lehetőséged, de nem biztos, hogy kiadja a kezedbe, sőt, biztos nem, max.bemutatásra, vagy ő maga elmondja.

Részvétem!

2011. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ja, és szerintem ez csak azokra a dokumentumokra vonatkozik, amit ő még apukád kezelése alatt kiadott, tehát amiből apukádnak is volt egy-egy másolata.

Azt amit ő vezetett státusz jelentést a betegségével kapcs. semmiképp nem fogja kiadni.Feltehetőleg.

2011. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
tájékoztat, de tudtommal dokumentumot nem adhat a kezedbe, ha nem vitték be a kartonba, mert meg kell őrizniük. jogi eljárás esetén persze kiadják az illetkékes intézetnek, hatóságnak.
2011. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Vigyél fényképezőgépet.
2011. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az meg minek?

A háziorvos jóindulatán múlik, hogy a kezedbe adja-e a papírt, hogy lássad, vagy elmondja szóban a tartalmukat.

Ki is vág a rendelőjéből még a legnormálisabb is, ha felhozod a fényképezős témát.

Ne hülyüljetek már!

Én se lennék különb, az biztos.

2011. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mármint az orvos helyében.
2011. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert nagyon súlyos panaszokkal men t el az orvoshoz és ő meg hazaküldte ,hogy majd ha hétfőig nem javul akkor majd jöjjön vissza hozzá de sajnos szombaton este meghalt szegény és amit nekünk itthon panaszkodott és tapasztaltunk rajta utólag megnéztem a neten és egy orvosnak abból tudnia kellet volna hogy súlyos szívelégtelensége van neki....
2011. jan. 4. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Részvétem.

"Kérheti-e a beteg közeli hozzátartozója az egészségügyi dokumentumokat?


A közeli hozzátartozót is megilleti a tájékoztatás, az iratokba betekintés és a másolatkérés joga"

[link]

2011. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha nincs rá tőle felhatalmazásom mert pár napja meghalt?"


Ehhez nem kell külön felhatalmazás. Viszont megtagadható, ha az elhunyt életében tiltakozott ellene.

2011. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A 22:28-asnak nagyon köszönöm erre voltam kíváncsi!
2011. jan. 4. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!