Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos ad beutalót...

A háziorvos ad beutalót ingyenes pszichológushoz? Mennyire megbízhatók az ingyenes pszichológusok?

Figyelt kérdés
Csak annyit kell neki mondani, (mármint a háziorvosnak) hogy szeretnék menni mert úgy érzem szükségem van rá és akkor ad egy beutalót? Sajnos nekem nincsen pénzem magán pszichológushoz járni.
2009. aug. 13. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy ha nem akarod részletezni a problémádat, ami miatt pszichológushoz szeretnél menni, akkor azt nem kell megtenned.


Sajna pusztán szerencse kérdése, hogy milyen színvonalú szakembert sikerül kifognod. A tb-támogatott rendelésen is vannak jók, de vannak felejthetőek is. De ezt úgyis érezni, tapasztalni fogod az első találkozások alkalmával. Ha nem ébreszt bizalmat benned, akkor legjobb, ha keresel másikat.

2009. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológushoz nem kell beutaló. Ha TB-s pszichológushoz mégy, ott valószínűleg nagyon sokan vannak, és kevés az idő egy emberre, ezért nem nagyon tudnak beszélgetni veled, csak felírják a gyógyszert. Hosszú távon nem valami jó megoldás. Inkább ajánlanám a magánt, bármennyire megterhelő is anyagilag.
2009. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

ezek a válaszok, de komolyan... a psziholóGUS nem ír fel gyógyszert, mert nem orvosit végez, így nem is a hatásköre. ő csak beszélget. akihez könnyedén és ingyenesen eljuthatsz az a pszihiáTER, aki viszont orvosit végzett, írhat fel gyógyszert. kórházban szokott lenni ingyenes rendelés. ez röviden abból áll, hogy órákig állsz a sorban( vagy ülsz), aztán ha nagy nehezen sorra kerülsz akkor az orvos kérdez pár dolgot, beszélgetni nem fog veled, szóval nem fogtok belemerülni az életed ecsetelésébe. már írja is a soron következő gyógyszert és mehetsz ki a rendelőből. mindezt félvállról és unottan. nagyon valószínű hogy elsőre nem találja el a megfelelő gyógyszert így vissza is kell járkálnod, nem beszélve a mellékhatásokról. semmi jóra ne számíts a TB támogatott kezeléseknél, főleg ezen a téren ahol idegi problémákat kezelnek.


saját bőrömön tapasztaltam meg milyenek ezek a kezelések, ahol félrediagnosztizáltak, rossz gyógyszereket írtak fel, oda se figyeltek arra amit mondtam. mindennek az lett az eredménye hogy meghíztam, mint egy malac és egy jóindulatú daganat fejlődött ki az agyamban.ami újabb tüneteket váltott ki, rengeteg vizsgálatra kellett elmenni mire végre rájöttek mi bajom és mitől alakult ki. szerencsére gyógyítható. a gyógyszerektől egyszer fulladásos rohamot kaptam, amitől kórházba kötöttem ki, infúzió, injekció és társai kíséretében. több esetben hiába mondtam az orvosnak hogy nagyon rosszul vagyok a gyógyszertől, nem akarta lecserélni, mert szedjem csak. mindez olyan életkörülményeket teremtett, hogy ki se tudtam mozdulni otthonról. nem riogatni akarlak. de nálam ez lett a TB támogatott kezelés ereménye. gndolom ezt nem akarod. ingyenes volt. azóta sokkal betegebb vagyok, mint voltam. menj magánorvoshoz... csak ezt tudom mondani

2009. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Na most a kérdező ugyan nem írta, de ha egy viszonylag egyszerű -gyógyszerek nélkül- megoldható lelki problémája van, akkor miért is menjen pszichiáterhez?
2009. aug. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Változó , hogy mennyire tudnak foglalkozni veled. Ha komoly a baj akkor igenis szánnak rád időt.


A színvonalról nem tudok nyilatkozni vegyes. Itt pécsen a klinika és a megyei kórház szakrendelése egész jó hírű.

2009. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem fog azért adni beutalót, ha te ugyérzed, ahhoz kellenek ugymond pszichológiai tünetek.. [link] -->itten keresgélhetsz, ha valamelyik esetleg igaz rád ...akkor mondd el az orvosodnak, hogy ezeket "észlelted" magadon, és nem-e kaphatnál beutalót..Ha nem múltál el 18, akkor Pesten a Vadaskerti Intézménybe bemehetsz, ott elégjo pszichológusok vannak, én is oda járok=)
2010. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hő, én is a Vadaskertbe jártam anno, semmit sem ért sajnos... Pedig egy évet lehúztam hetente bejárva, kuka.
2012. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írtok, hogy állítólag csak pszichiÁTER dolgozik tb támogatottan. Én nem így tudom. Egyik középiskolai barátnőm családterápiás foglalkozásra járt az egész családjával, és ott beszélgettek velük, gyógyszert egyiküknek sem írtak fel, és az bizony ingyenes volt. Szóval rendes pszichológiai foglalkozás volt, mégis ingyenes.
2012. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bár a kérdés elavult mégis válaszolok hátha valakinek segíthetek vele. A háziorvosod tud adni beutalót olyan klinikai pszichológushoz, család vagy párterapeutához akihez elmehetsz ingyen. :) A Sote klinikai pszichológia képzésének köszönhetően megalakult a szakambulanciájuk amelyre ingyenes kezeléssek vàrnak klienseket, oda is háziorvosi beutalóval mehetsz. :)

Ami a szakembereket illeti, vannak kerületek ahol igen magasrangú és jónevű szakemberek dolgoznak amellett, hogy saját rendelőjük van,vagy előadásokat tartanak, esetleg tanítanak. Szóval vannak jó terapeuták és rosszak mint mindig... de ezt magánpszichológusok esetén sem kerülhetjük el. Ami nekem rossz másnak lehet a legjobb. Szóval szerintem egy próbát biztosan megér :)

2019. febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!