Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A TB támogatja-e nagyméretű...

A TB támogatja-e nagyméretű anyajegy sebészeti eltávolítását? Vagy csak ha egészségügyileg indokolt? Milyen eljárások lehetnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha beutal egy bőrgyógyász, akkor támogatja a TB (ha nagy, akkor általában egészségügyileg indokolt is). Más kérdés, hogyha feltűnő helyen van (pl. arc), akkor érdemesebb plasztikai sebésszel csináltatni a szebb heg érdekében.
2011. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első ha a bőrgyógyász beutal akkor leveszik.

De a normálisabb bőrgyógyász adni fog papírt. Nem tudjuk hol van de lényegében a testeden bárhol meg tudod indokolni a levetetését. Ha nő vagy és bikinivonalba esik akkor azért ha másért akkor azért. De elég ha mondod, hogy többször odakaptál már és vérzett vagy valami ilyen.


Nekem is volt 4 csúnya nagy a hátamon, mindig jártam vele bőrgyógyászhoz de nem konkrét orvoshoz, hanem aki épp rendelt. Egyik azonnal nekiesett volna a szikével, a másik mindig azt mondogatta, hogy nem szabad azt bántani. Végül egy ismerősöm egyszer látta, hogy milyen nagyon, és mondta hogy mutassam meg egy sebész ismerősének. Ő megnézte, és javasolta, hogy vegyük le. Akkor már úgy mentem a bőrgyógyászhoz hogy szeretnék beutalót kérni sebészetre, és ezeket szeretném leszedetni. Kicsit húzta a száját, hogy szerinte kár bántani, de ha az orvos javasolta akkor kiadja a papírt.

Nem bántam meg, jó egy hónap szenvedés volt (3 hétig varrat bent, fürdeni kb sehogy nem lehetett) utána még 1 hét amikor vigyázni kellett rá nagyon ráadásul nyáron. De megérte. Szerencsére szövettan mind negatív lett, nem volt rosszindulatú. De soha nem tudni. Igaz rajtam van minimum 300 darab rengeteg van rajtam...

2011. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vállamon van kb. egy tenyérnyi, tehát elég nagy. A bőrgyógyász beutalt most az onkodermatológiára, mert mondta, hogy nem tudja, hogy mi a teendő (hova küldjön tovább), és ott döntsék el, hogy mi legyen a sorsa. Mindenképp le akarom vetetni, de félek, hogy nagyon sok lenne...Aztán nem tudom, hogy a TB támogatás, hogy jár rá, mert tényleg nem lesz olyan egyszerű eltávolítani a mérete miatt.
2011. jan. 16. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Ajjaj, azért az más téma :-(

Szerintem az TB-re nem fog menni mert az már plasztikai dolog.

Apunak a házán egy kb 4 cm átmérőjű környi van kérdeztem a sebésztől aki csinálta nekem , ő is azt mondta már arra is hogy az bonyolultabb mert plasztikázni kell. Csak érdeklődésképp kérdeztem tőle, hogy hogyan menne az arra azt mondta szerinte már az bőrátültetéssel csak. De hangsúlyozom, ezt látatlanban mondta.

2011. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyász nekem is mondta, hogy túl nagy a felület, és lehet, hogy bőrátültetés szükséges lesz....Már tényleg nem tudom, hogy mit csináljak, mert eléggé megszenvedem ezt a szépséghibát, de félek, hogy drága mulatság lesz, ha egyáltalán eljutok odáig. El sem tudom képzelni, hogy mennyiért csinálhatják meg, ha abból indulok ki, hogy egy kisebb anyajegy kerül 15-25 e forintba.... :(
2011. jan. 16. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!