Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik a vénavizsgálat?

Hogy zajlik a vénavizsgálat?

Figyelt kérdés
Nyáron sokat álltam munka közben, pár nap után bedagadtak, belilultak a bokáim. A jobb oldali jobban, napokig fél lábon tudtam csak közlekedni. Állítólag trombózis-gyanús voltam (volt már a családban) és vénavizsgálatra akarnak küldeni. Azt milyen orvos csinálja és hogyan? Kell hozzá beutaló a háziorvostól? (Minimum 4 óra várakozás a házidokinál.)
2009. febr. 2. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem kell beutaló. Engem a baleseti sebészetről küldtek annak idején a sürgősségire trombózis gyanúval, de adtak hozzá beutalót. A vizsgálatnak két része van. Egyrészt vesznek vért, mert bizonyos labor értékekből lehet trombózisra következtetni. Ultrahanggal a combhajlattól bokáig végig nézik a lábad, azt vizsgálják, hogy van-e valahol elzáródásra utaló jel. Szánj rá időt és vizsgáltasd ki magad, mert ezt akkor is komolyan kell venni, ha nem lenne a családodban trombózisos beteg.
2009. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez érsebészeti szakterület, oda meg beutaló kell a háziorvostól. Mivel fél éves és nem fél napos a történet, akut elzáródásról szó sincs, amennyire írod, valószínüleg panaszmentes vagy jelenleg. Ergo vérvétel nem lesz. UH vizsgálat ki tud mutatni egy régi mélyvénás thrombosist, de ha jól gondolom, ezt a nyáron kizárták, ezért ennek sem látom értelmét. Az egyetlen értelmes hipotézisem, hogy neked visszeres a lábad, a nyári történet ennek az eredménye volt, ezt viszont ránézésre lehet kórismézni, és 1-2 kiegészítő fizikális vizsgálattal (a lényeg, hogy kapsz egy gumi-leszorítást a combodra, és ezzel kell majd sétálnod pár métert). Ha visszeres vagy, műtétet fognak javasolni, és nagyon készségesen meg is szervezik neked.
2009. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!