Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megfáztam. Hogy menjek orvosho...

Megfáztam. Hogy menjek orvoshoz ha nincs TB-m?

Figyelt kérdés
Mennyit kell fizetni egy vizsgálatért? Vagy hogy van ez? Ha sokat kell fizetni, akkor inkább megpróbálom kiheverni valahogy. (Munkanélküli vagyok)
2011. jan. 20. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz munkanélküli segélyt akkor jogosult vagy ellátásra, ha nem kapsz akkor viszont menj be szépen és intézd el, én eddig négyezer valamennyit fizettem havonta, állítólag most fogják emelni..nekem sincs melóm és segélyt se kapok..de muszáj fizetnem mert ha történik valami, baleset vagy komoly baj akkor nem szeretném ha kiszámláznák utána..egy alkalommal amikor még nem intéztem el a tb-m akkor voltam orvosnál, elláttak és utólag sem kaptam számlát..apehnál intézik hajrá..
2011. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz járadékot vagy segélyt, akkor biztosított vagy. Ha már nem kapsz, akkor a megszűnéstől számított 45 napig még biztosított maradsz. Utána napi 170 Ft a tb 2011-től.
2011. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor biztosított vagyok.
2011. jan. 20. 09:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én munkanélküli segély mellett is úgy voltam csak biztosított, hogy valaki fizette utánam a TB-t (tőle vonták le).

Amúgy igen, sokat kell fizetni, ha csak a magánnőgyógyászt veszem alapul, alsó hangon egy tizes a vizitdíj, kb. ennyire saccolom neked is, persze ez csak tipp. De ha a kórházi ellátásodat kell kifizetned, abból viszont elmehetnél simán 4 csillagos szállodába welnesselni. Én azt javaslom, fizesd a TB-t akkor is, ha nincs munkád, úgy jössz ki legjobban.

2011. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Kedves 9:32-es. Én mindig úgy tudtam,hogy segély alatt is biztosított vagyok, de a rákérdeztem a munkaügyiben is és ők is mondták, hogy így van.

A 45 napot meg az apeh-os nő mondta, mikor a papírokat kitöltöttem.

2011. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2.vagyok:


„A Tbj. 5. § (1) d) pontja szerint biztosítottnak minősül az álláskeresési támogatásban részesülő személy (álláskeresési támogatás: az álláskeresési járadék, álláskeresési segély, keresetpótló juttatás)."

2011. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9:32, ti feleslegesen fizettétek a tb-t, amíg munkanélküli jutattásban részesülsz + 45 napig jár a tb ellátás.
2011. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!