Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek orvoshoz? 28 hetet...

Menjek orvoshoz? 28 hetet töltöm ma és azt hiszem megfáztam, fáj a torkom és a légutam ha levegőt veszek. Menjek orvoshoz vagy van valami házi patika?

Figyelt kérdés
Normális esetben ilyennel nem mennék dokihoz, de most a baba miatt félek. Lázam nincs,36,5 fölé nem megy a hőm
2009. dec. 10. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztonság kedvéért menjél, te is nyugodtabb leszel, bár szerintem semmi gyógyszert nem fog adni!
2009. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem érdemes menni, mert felírni úgysem fog semmit.(Főleg mert nincs lázad...) Én inkább attól félnék, hogy a váróban elkapok valamit...

Pihenés, sok folyadék. A lándzsás utifűszirup jó a torokra,köptetőnek, pemetefűcukorka nekem segített (ha bírod az ízét) de a gyógyszertárban kérdezősködhetsz, hogy mit ajánlanak. A torokcukorkákkal "vigyázni kell", vannak olyanok (pl.Strepsils), amik terhesen nem szedhetők.

2009. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze ha jönne a láz, vagy más "rosszabbodás", akkor újra kell gondolni...

második

2009. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs láz, akkor nem érdemes orvoshoz menni. Inkább hívd fel, hogy mit tegyél.


Addig is meleg tea, méz, ágynyugalom. Gyógyszert úgysem írna fel az orvos, az immunrendszered lesz az, ami elbánik a náthával.


Ha láz jelentkezne, akkor azonban azonnal keresd fel az orvost. A váróban viselj szájmaszkot.

2009. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen bajom volt (torokfájás, kicsi köhögés), van. A párom még lázas is volt. Elmentünk mind a ketten dokihoz, én csak Calcimusc-ot kaptam, a párom már kapott antibiotikumot. Inkább lásson a doki téged is. Vettem homeos cuccokat, azt szedtem és a páromnak is adtam, meg Cetebét 2-szer.

Homeogen - torokfájásra

Stodal - köhögésre

Oscillococnium - infulenza tüneteire és megelőzésére

Már jobban vagyok, a köhögés is már elmúlt. Vasárnap estére jött ki egyébként mind a kettőnknél.

Vasárnap mind a ketten valószínűsíthető, hogy megfáztunk és a doki is azt mondta, hogy nem influenza lehet, inkább meghülés. Én hétfőn 1 hete oltattam, a párom hétfőn 2 hete.

31 hetes

2009. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mult heten en is megfaztam,nem mentem dokihoz,kemeny volt de 7 napig tartott es csak egy nap nyomott annyira meg hogy agyba maradtam egesz nap.Hagyma,foghagyma,citrom,mez,jo sok tea es meggyogyulsz:)
2009. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok,26 hetes kismama.
2009. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy teáskanál mézbe törj fel egy nagyobb cikk fokagymát a torkodra és kapd be! Legjobb gyógyszer torokfájásra, és a pihenés, meleg tea citrommal, mézzel. Ha holnapra nem enyhül és még nem voltál dokinál, menj el! Jobbulást!
2009. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!