Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltam külső gyakorlaton és...

HabverőMakverő kérdése:

Voltam külső gyakorlaton és dolgoztattak, és megsérült az ujjam, valaki valami tanácsot adna?

Figyelt kérdés
Az a baj, h zsíroldóval kellett a falat takarítanom kesztyű nélkül... és most az ujjbegyemen piros vastag és hosszabb csíkok vannak, amik fájnak...lehet ettől, hogy a zsíroldó kimarta..A másik lehetséges dolog, mikor fagyasztott húst kellett tartanom míg kipakolta, utána forró vízbe kellett mosogatni :S Nagyon fáj, és nem javul semmi kenőcsre :S valaki segítsen pls!
2011. jan. 23. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Húhúh......ezért nagyon komoly pert indíthatzs, hiszen ehhez a munkához munkavédelmi eszközök kellettek volna. A kesztyű az alap.De neked a zsíroldó gőze miatt még maszk és védőszemüveg is járt volna.

Igen ettől van, de ha elmész ezzel orvoshoz és mondod neki,hogy munka közben ez történt, hogy nem kaptál védőfelszerelést, a doki munkaköri balesetnek fogja beírni és akkor a céget szarrá büntetik. Amit egyébként meg is érdemelnének.Én nem hagynám annyiban. Legyen eszed és tartásod, máskor kérj eszközt.Ha megtagadja a munkáltatód, jelezd a munkaügyi felügyeleten.De!!

A legfontosabb, hogy írásban jelezd a munkáltatód felé azt, hogy a múltkor nem kaptál védőeszközt és most ez és ez a bajod, amit az orvosnál jeleztél is. El kell még emailben is küldened neki, úgy hogy visszaigazolást kérsz.

Ha nem ezt teszed, ő mindent le fog tagadni.

2011. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja..és ami a legfontosabb a munkáltatónak füzetben kell vezetnie, hogy kinek, milyen felszerelést adott, ha ilyet nem írtál alá, az is baj.Ez szabály.Főleg mivel szerintem ahogy írtad kiskorú vagy, ami plussz hibapont.
2011. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, még az lesz belőle:) És semmit sem írtam alá :/Lehet azért sebes a szám is, mert ráment?:O Ja és szakácsnak "tanulok" ott, na mind1, úgy se szakács leszek, hanem katona :)
2011. jan. 24. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!