Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapest egyik kerületében...

Budapest egyik kerületében van az állandó címem, de most egy másikban lakom albérletben, átjelentkezhetek másik orvoshoz emiatt?

Figyelt kérdés
Nagyon messze van az állandó lakcímem, és a doki, akihez be vagyok jelentve. A mostani albérletem kerületébe szeretnék menni háziorvoshoz,de nem tudom hogyan jelentkezhetnék át, és mit kell hozzá tenni.
2009. febr. 12. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lakcímnek nincs jelentősége. El kell menni az új választott orvoshoz, és ő átkéri a kártyádat attól az orvostól akinél jelenleg van.
2009. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg szabad orvosválasztás van, oda mész, ahova akarsz. A régi dokidtól el kell kérned a kartonod (kórelőzmény, stb), és átvinni az új dokihoz. De fontos, hogy az új doki elvállaljon, mert jogában áll visszautasítani. (De általában nem szoktak.) Arra már nem emlékszem, hogy kell-e a kartonhoz kikérőt vinni az átvevő orvostól, de amikor megkérdezed, hogy átvenne-e, akkor biztos fogja mondani.

Egyébként egyik családtagom is Bp másik felébe jár -nem magán-háziorvoshoz (bár sokat utazik, de a doki van olyan jó arc, hogy megérje).

2009. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megelőztek :( De akkor még a visszautasítást kiegészíteném (kötözködés megelőzése végett) annyival, hogy csak akkor utasíthat el tudomásom szerint, ha körzetileg nem hozzá tartozol. De általában nem élnek vele.
2009. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmész ahhoz a dokihoz, akit mostantól szeretnél háziorvosodnak tudni, odaadod neki a taj kártyádat, és közlöd, hogy szeretnél átjelentkezni hozzá. Esetleg megkérdezi az előző orvosod nevét címét, hogy átkérje tőle a régi leleteidet, de a számítógépes rendszerben úgyis hozzáfér az elmúlt egészségügy adataidhoz, és ha nem vagy nagyon beteg, erre nem biztos, hogy szükség van. Ha sokat jársz orvoshoz, biztos vannak othon leleteid, ezeket elviheted neki. Ez csak akkor kell, ha valami komoly, folyamatosan fenálló egészségügyi problémád van, aminek a kezelését ő folytatja a régi dokid helyett.
2009. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy nem kell átvinni semmit, csak szólni az új orvosnak, hogy mostantól hozzá szeretnél járni, és ő hivatalból átkéri a lapodat.
2009. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!