Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » HIV/AIDS teszt hogy működik?...

HIV/AIDS teszt hogy működik? Milyen adatokra van szükség? Kiskorúak esetében szülő beleegyezése szükséges?

Figyelt kérdés

Az lenne a konkrét kérdés , hogy kiskorúaknak teljesen anonim módon , szülői beleegyezés vagy jelenlét nélkül van-e lehetőségük elmenni a vizsgálatra?!

Válaszaitokat előre is köszi .. !!


2011. febr. 24. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Adj vért! Véradás után megvizsgálják, letesztelik a véred, tök anonim, ingyenes, nem kell szülő se.
2011. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fiatalkorú esetében kell a szülő/gondviselő beleegyezése ebbe is, mint akármilyen más orvosi beavatkozás során.
2011. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elmondanám, hogy vért sem adhat kiskorú...
2011. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első, ezt tök jól kitaláltad, egy egyrészt kiskorú nem adhat vért, másrészt pedig ha kidobja az eredmény, hogy AIDS-es akkor azt postán kiküldik...


Kérdező: Lehet anoniman, szülők tudta nélkül is elvégeztetni a tesztet.

2011. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat .. :)
2011. febr. 24. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok, és nem kitaláltam. Szép dolog, hogy ti ennyire hisztek az emberek azon tulajdonságában, hogy betartják a szabályokat. Én ismerek olyan helyet, ahová 18 éves alatti is beülhet vért adni, és ha pár nap múlva visszamegy az azonosító számával, közlik vele az eredményt.

Nem kell se szülő, se adat, se semmi. Szomorú, de tapasztalat, úgyhogy nem engem kéne oltogatni, aki szerint ez elképzelhetetlen, annak meg üzenem, hogy ébredjen fel, mert a modern Magyarország bizony ilyen.

2011. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nem tudom mikori történet, de az utóbbi pár hónapban eléggé meg lett reformálva a véradás.

Persze most mindjárt kitalálod, hogy ez csak pár hete történt... Igen, igazi magyar ember vagy...

2011. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem most történt. És igen, bevallom, nem igazán izgat a véradás, ezért nem néztem utána annak, hogy az elmúlt pár hónapban milyen reformokat hoztak az egészségügyben, mert pillanatnyilag kicsit komolyabb problémák foglalkoztatnak.

Ahogy mondtam, csupán tapasztalatot írtam le. És még mindig véradás a legegyszerűbb módja a HIV tesztnek. És, még mindig állítom, hogy van olyan hely, ahol a szabályokat meg tudná kerülni a kérdező.

És kedves utolsó. Annak tarthatsz, aminek csak akarsz. De amint látom, te is ízig-vérig magyar ember vagy.

2011. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"És még mindig véradás a legegyszerűbb módja a HIV tesztnek."


Nem az.

1. Azért nem mindegy hogy fél liter, vagy pár centi vért vesznek tőled.

2. Csak egészséges, és önmagát egészségesnek érző ember adhat vért. Aki azt gyanítja, hogy bármilyen transzfúzió útján átadható betegség gyanúja fennáll, az ne adjon vért.

3. Persze sokkal egyszerűbb úgy tenni, mint ha emberbaráti jóság vezérel, mint elmenni a legközelebbi bőr- és nemibeteggondozóba, vagy anonim szűrőhelyre. Ebben igazad van. Legfeljebb felelőtlen.

2011. febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én ismerek olyan helyet, ahová 18 éves alatti is beülhet vért adni, és ha pár nap múlva visszamegy az azonosító számával, közlik vele az eredményt. "


Elmondanád, hogy hol. Nemcsak az aktuális, de nagyjából a mindenkori véradási szabályozással ellentétes, amiről írsz.

2011. febr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!