Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kiskorú leányzó esetében az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiskorú leányzó esetében az abortusz végrehajtásához szükséges a szülő beleegyezése is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ki is fejteném bővebben kérdésem:


A helyzet az, hogy pár napja együtt voltunk ismét a 17 éves barátnőmmel. Használtunk gumit de sajnos lehet, hogy megesett :( Mi már megbeszéltük, hogyha véletlenül becsúszik valami / bármi gond és gyerek lenne belőle, akkor egyenlőre elvetetjük. Még túl fiatal ahhoz, hogy gyerekneveléssel kelljen foglalkoznia. Viszont azt nagyon nem szeretnénk, hogy a szülők ezt megtudják. Ezért kérdezem azt, hogy az abortusz végrehajtásához szükséges e a szülő beleegyezése ha a lány kiskorú? Vagy mivel az Ő gyermeke lenne ezért ebben Ő dönt?

Természetesen még most hétvégén nézünk egy terhességi tesztet is csak én már nagyon rá stresszeltem és ezért érdeklődök a következő lépés felől.


Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat!


25/F


2010. szept. 30. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell szülői beleegyezés amég kiskorú.
2010. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Gratulálok!

Ennyi idősen már lehetne több eszed.

2010. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Milyen több eszem? Használtam volna 2 gumit egyszerre? Ennél már csak az jobb.
2010. szept. 30. 10:12
 4/13 anonim ***** válasza:
Esemény utáni tablettáról hallottál már?
2010. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem csúsztatok ki a 72 órából akkor terhesség utánai tabletta .

A másik meg hogy a terhességi tesztnek kell ~2 hét az eset után hogy ki tudja mutatni , hogy lett e belőle valami , tehát ha most végeztek pár nappal a baleset után egy tesztet 100% hogy negatív lesz , pedig lehet hogy már ott van a kezdemény .

És az abortuszhoz 18 év alatt igenis kell szülői beleegyezés és szerintem egy normális szülő talán megérti , hogy ha védekeztetek és mégis elszakadt a gumi akkor talán beletőrödik és elfogadja .

2010. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még kiskorú mindenképpen kell a szülői beleegyezés. Amúgy meg ha pár napja volt a dolog, akkor a most hétvégi teszttel nem értek semmit, mert még korai. Legkorábban az aktus után két héttel érdemes tesztelni, és még akkor is lehet fals negatív.
2010. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

buták vagytok. van 72 órás tabletta, amit ügyesen felírattok az ügyeleten, kiváltotok, s beszedi a 17 éves leányzó. azért ha elszakad a gumi, nem csak az a megoldás van, hogy elvetetjük a babát. meg lehet előzni egy ilyen tablettával. nem olcsó, de olcsóbb mint egy abortusz, s kevesebb mellékhatással jár. miért nem gondolkodtatok könyörgöm. kitenni egy ilyen fiatal lányt egy ekkora megpróbáltatásnak?!!! felelőtlenség 25 évesen.

a teszt az aktus után 12-14 nappal mutat biztosnak mondható eredményt, azelőtt még nem történt meg a beágyazódás, és nem termelődik a Hcg hormon, ami a tesztet pozitívvá varázsolja. szorítok, hogy ne legyen baj, de tanuld meg ha elszakad a gumi, ott a 72 órás tabletta, ilyen esetek elkerülése végett.

s még valami, igenis kell a szülő beleegyezése, mert még nem nagykorú, nem hozhat felelősségteljes döntést. ha én anya lennék, s az én lányom ilyen esetben lenne, úgy érzem jogomban állna tudni a dologról, hiszen az én lányomról van szó, és én tartozok felelősséggel érte.

2010. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk vegyél fogigátlót neki, az talán jobban működik majd.

Az abortusz pedig gyilkosság.

2010. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Kezdjük ott, hogy nem kiskorú, hanem fiatalkorú. Lámák...
2010. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se a lány nincs még 17, se a kérdező 25 ...
2010. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!