Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A véradást nem sínyli meg az...

A véradást nem sínyli meg az érfal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy egy rendszeresen vért adó embernek az érfala nem gyengül-e el a folyamatos "szurkálástól", nem sínyli meg ezt az érfala?

Tegyük fel, hogy egy férfi 1 év alatt a elmegy a lehetséges 5 alkalomból 5-szőr vért adni, 2-szer a bal, 3-szor a jobb kezéből... Azért ez elég sok, nem?? Nem tudom elhinni, hogy az érfal képes teljesen begyógyulni.

Én ezidáig kétszer voltam vért adni (18 vagyok), és ha az egészségügyi állapotom rendben lesz, akkor továbbra is szándékozom vért adni, viszont foglalkoztat a dolog. :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)))


2011. márc. 4. 21:21
 1/9 poiu ***** válasza:
Nem. Feltéve, hogy mindent jól csinálnak és Te egészséges vagy. Ha valaki valamit elszúrna, akkor az életben több vért nem adsz. Ezért mindenkinek az az érdeke, hogy számodra a véradás boldog élmény legyen :-) Én pl. topless vállmasszást szoktam kérni közben. Hihetetlen, hogy ezek a nővérkék mit meg nem tesznek az ország egészségének védelméért :-)
2011. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondoltam, hogy esetleg rosszul szúrják be a tűt, hanem arra, hogy folyamatosan átszúrják ugyan ott az eredet... Tehát, akkor ezzel semmiféle probléma nem lehet a későbbiekben? Mindig össze fog szépen forrni?
2011. márc. 4. 21:35
 3/9 knifemaster válasza:

Több mint huszonötszörös véradó voltam mikor elmaradtam a rendszeres véradásról.Ez évi 4 alkalom volt.Semmi problémám ez ügyben a mai napig.


Regeneráció.

2011. márc. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 poiu ***** válasza:
Azt próbáltam írni, hogy semmi problémád nem lehet a rendszeres véradástól. Ha az első alkalom rendben volt, a többi is rendben lesz.
2011. márc. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve adok vérplazmát, évente 50x szúrnak meg. Ki lehet számolni, még így is, hogy váltogatom a kezeimet. És ismerek olyat, aki 10 éve csinálja.


Ami megtörténik:

A véna körülötti kötőszövet hegesedik, és ez nagyon sokáig érezhető kemény csomó formájában. Ez az, ami véradásnál is előfordul, aki évekig csinálja, annak érezni lehet majd a hegesedést.De nem olyan durván, mint a plazmaadóknál.

A szúrás nyoma is meglátszik elég sokáig, véradásnál azért szerintem nem lehet ilyen rossz a helyzet, de a rendszeres plazmaadóknak mindig ott van 1-1 piros pötty a karjukon.

A véna hegesedése miatt előfordulhat, hogy a véna bezáródik. Ami semmi bajt nem okoz, mert más erek veszik át a szerepét, csak hát ugye nem lehet már megszúrni. (én egy embert ismerek akivel ez történt, és őt évek óta szurkálják az említett évi 50 alkalommal)

Amúgy ha a véna meg is sérül, akkor is regenerálódik. Ha valakinek "eldurran" a vénája, akkor is meggyógyul. Igaz, nekem legutóbb 2 hónap volt, mire újra szúrni lehetett.


Kérdésedre válaszolva: az érfal teljesen begyógyul, max. a környező szövetekben lehet hegesedés, de évi 5 szúrás még nem okoz óriási göböket és szemmel látható csúnya hegeket, még akkor sem ha csak egy karját használja.

2011. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :))
2011. márc. 5. 18:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak külön köszönöm a részletes leírást! Még nem hallottam vérplazmaadásról, de most már tudom, hogy mi az :) Évi 50??! Nem semmi...
2011. márc. 5. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szívesen. :)
2011. márc. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is járok vérplazmát adni eddig összesen vagy 60 alkalommal szúrtak meg 3 év alatt és kicsit látszik is a helye, meg egy időben csak a jobb karomból adtam és ott kicsit puhább az érfal, és kicsit más a bőröm is (ha behajlítom a karom kitüremkedik).Ez szerinted elmúlik kellő idő után ? Kérdésem az utolsóhoz szól, ha még olvassa :)
2014. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!