Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ínhüvelygyulladást hogyan...

Ínhüvelygyulladást hogyan kezelik?

Figyelt kérdés

Ismerőseim szerint nekem tuti hogy ez a bajom, de nem merek orvoshoz menni, amíg nem tudom, hogyan kezelik ezt.


Ízületek fájnak a kezemben, piros, kicsit be vannak az ujjaim dagadva, és annyira fáj, hogy csak egy kézzel tudok gépelni. Hőemelkedésem is van.


2011. márc. 10. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igazán ínhüvelygyulladásnak tűnik. Inkább ízületi gyulladásnak. Nem kell félned, nem vágják fel. Háziorvos és ő ad beutalót a megfelelő osztályra. Menj el, mert komoly dolog, magától nem múlik el.
2011. márc. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt ínhüvely gyulladásom. Mikor elmentem a dokihoz azt mondta, hogy gipsz. Na ne! Mondtam én. Erre az volt a doki válasza, hogy pár nap múlva úgyis visszajövök, annyira fog fájni. Mit mondjak? Igaza lett. Begipszelték, egy hétig volt rajta. Úgy éreztem már nem is fáj. Aztán mikor levették... Hetekbe telt, mire "meggyógyult."Nincs mese, ekkor pihentetni kell. De nekem nem volt bedagadva és nem volt piros és lázam se volt.


Nem lehet, hogy neked köszvényed van? Annak a tünetei a piros, bedagadt terület és a láz.

2011. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ínhüvelygyulladásod van, akkor arra a legjobb a fásli, merevítő kötés, és pihentetés. De ez szerintem sem az...
2011. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ízületi gyulladás? eléggé esélyes, mert hónapok óta erőltetem a kezemet a munkahelyemen, mindig ugyanaz a mozdulat, napi 10 órán keresztül. :(

De már ma nem tudtam dolgozni, holnap meg lehet hogy doki lesz belőle...

2011. márc. 10. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Inhüvelygyulladás:Legtöbbször foglalkozási ártalom,kézen lábon egyaránt elő fordul,nagyobb vagy tartós fizikai igénybevételt követően egy steril gyulladás léphet fel a kéz feszítő,ritkábban a hajlító izmok ín hüvelyében.Oka:tartós mechanikai hatás.Tünetei:az aktív mozgás fájdalmas,passzív mozgatásnál recsegést lehet hallani,duzzanat,szorító erő gyengül.Kezelés:nyugalomba helyezés,helyes anatómiai helyzetben rögzítés,gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító használata. Most fogok vizsgázni anatómiából 3hét múlva.
2011. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az izületi gyulladás elég súlyos:az egyik legsúlyosabb,legfájdalmasabb izületi deformitással járó betegség.Megfelelő kezelés hiányában krónikussá válik,és deformitásokat okoz az izületekben.Oka:gennyes góc a szervezetben,ortopédiai elváltozás,reumás gyulladások.Tünet:ha baktérium miatt,lázzal jelentkezik,spontán és mozgásra nagyon fáj,gyulladásos tünetek,az izületben folyadék szaporodik fel,torzulás alakulhat ki.Kezelés:nyugalomba helyezés,gyulladáscsökkentő gyógyszer,reuma elleni gyógyszer,fizióterápia.
2011. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!