Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi "hálapénzt" adjak?

Mennyi "hálapénzt" adjak?

Figyelt kérdés
A doktor levett rólam egy nagy anyajegyet, de még nem adtam neki semmit. Kb.1 hete volt. Mikor mentem, hogy megnézze a varratot, akkor mondta, hogy a következő alkalomkor (mikor újra megnézi, hogy rendben javul) menjek a magánrendelőjébe, mert a kórházba nincs ideje ránézni. Őszintén szólva nem tudom, hogy ez hálapénznek tekinthető egyáltalán, vagy a vizsgálatért fog annyit kérni, hogy az kiteszi....Vélemény?!?
2011. márc. 17. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
De alapjáraton sztk-s úton mentél? Mert, ha igen, akkor szerintem nem feltétlenül kell adni! Vagy nagyon max. egy ötezrest. Ha magánúton mentél volna (bár gondolom ezt már tudnád), akkor meg úgy is megmondja, hogy mennyibe kerül!
2011. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Te mennyit kapsz? Én soha nem adok.
2011. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Hálapénzt soha nem szabad adni.

Szaros 300 forintot leszavazták, erre bezzeg vannak tízezrek, felháborító.

2011. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
elég nyilvánvaló célzás volt a kedves dr részéről, hogy a magánrendelőjébe hívott.
2011. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En elvbol soha nem adtam halapenzt, mivel a munkajat vegzi es fizetest is kap ezert.

A dr. ugyan a maganrendelojebe hivott, ez mar affele "sm-es" uzenet is lehet a reszerol,

de nem muszaj adnod. Ha pedig adni szeretnel, akkor azt Te dontod el, hogy mennyit adsz.

2011. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogy mennyi az amennyiért nem röhög ki....Vagy ne törődjek ilyennel?! 5 e jó, vagy inkább 10? Annál többet sajnos nem tudok...Mert ugye sztk úton lett végezve a műtét, de szerintem is azért hívott a magánrendelőjébe, mert várja a pénzt...Aztán azért cikinek érzem ezt a helyzetet. Mi van hogy ha odahív, aztán adok neki egy 5 ezret aztán meg csak kiröhög...Az a baj, hogy túl félénk vagyok rákérdezni, hogy mi is a szándéka ezzel a magánrendeléssel...
2011. márc. 17. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:

vegyél neki egy üveg italt,tedd díszes zacskóba és nyomd a kezébe, hogy köszönöm szépen. erre nem tud , mit mondani, mert nem egyeztetek meg privát ellátásban.

aztán nyugodtan gyere el.

2011. márc. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne adj! Sztk úton lett elvégezve a műtét, te arról nem tehetsz, hogy nics ideje a dokinak fogadni napközben. (mégha ez utalás is arra, hogy pénzt vár)

Megvizsgál, köszönöm, viszlát!

Ha reklamál, kérj tőle számlát a vizsgálatért!

Egyből kussolni fog.

2011. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki egy fillért sem, szépen menj vissza a rendelésére és ne menj a magánrendelésre mert az egy kész vagyon és még legálisan adsz neki hálapénzt mert ott kérhet a vizsgálatért bármennyit. Konzulátció címen pl simán egy tízest! Menj újra a normál rendelésére, olyan nincs hogy nincs rád ideje, bementél és van időpontod akkor köteles megnézni a javulásodat!
2011. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Mészáros ***** válasza:
Az orvosok arra esküdtek fel hogy a beteg érdekeit szolgálják. Én nem adnék neki pénz mert nem a pénzért kellenwe gyógyítani.
2011. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!