Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 3 hét múlva lesz egy különlege...

3 hét múlva lesz egy különleges orvosi vizsgálat a sulinkban, amin a hasat és az emésztést fogják vizsgálni, illetve lányoknál a mellet. Mit jelent ez? Hogyan fogják vizsgálni? Le kell majd vetkőzni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!


Valószínűleg félmeztelenül lesztek (felülről persze ).

Lefekszetek az ágyra, és megtapogatják a gyomrot, májat, stb. Nálunk csak megnézték a melleket, nem tapintották, nem tudom, most mi a szokás.

De szerintem ez nem annyira gáz, főleg, hogy el vannak különítve a lányok és a fiúk.

Az egészség mindig fontosabb a szégyenlősségnél!!


Amúgy érdekelne, honnan tudjátok a vizsgálatokat előre? Nekünk soha nem mondták el előre annak idején...

2011. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekünk mindig megmondják még év elején a vizsgálatokat, hogy mik lesznek.
2011. márc. 23. 13:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nem volt,de a vizsgálatok nem kötelezőek,szóval ha nem akarod,vagy nem diszkréten zajlódna le,esetleg másokkal összezárva,mások előtt,mert sokan panaszkodtak erről,akkor megmodjátok ti egyesével szeretnétek,ha valamit nem szeretnél megmondod,azt nem engeded.

Fontos az egészség,de egy biztos,egy számomra nem szimpatikus orvosnak nem engedem nyomkodni a mellem,de még a melltartóm sem veszem le.Ha nem akarod nem kell hagyni,de akkor beszéljetek róla többen.Az biztos én iskola orvosnak nem hagytam és nem is hagynám.Jobb ha felkészülsz valahol meg még a bugyiba is bele akarnak nézni,ha nem mered megmondani hogy nem.Azért egy suliorvosnak ezt tuti nem hagynám.De nézd meg milyen a doki,mi is lenne,hogyan aztán úgy dönts majd.Azért minden eshetőséget beszéljétek át.Meg szülőnyilatkozattal,14 éves kortól meg anélkül is el lehet a vizsgálatot utasítani,meg saját orvossal is el lehet végeztetni.

2011. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az igaz hogy semmilyen vizsgálat nem kötelező,beszélj otthon is róla akár az anyukáddal,ő is írhat nyilatkozatot hogy nem járul hozzá,de te magad is dönthesz róla.Nekem csak a nőgyógyászom érhet hozzá.De gondolom felülről kell levetkőzni.Azt hogyan vizsgálnák nem tudom iskolásoknál,nálam a nődoki úgy csinálja,ha megkérem,hogy felülve fel kell tennem kicsit a kezem és körkörösen végig tapogatja,de inkább csak a szélét,utána meg fekve is,mert másképp áll a mell ilyenkor.De diákoknál csak nem fogdos az iskolaorvos,az elég furcsa lenne,lehet csak levetetni és ránéz.Te akarod a vizsgálatot vagy sem?Beszélték már valakivel róla?
2011. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal iskolában nem tapogatnak mellet,ha mégis lenne ilyen akkor ülve az oldalvonanalát.


Nem kellene erről beszélgetnek az anyukáddal?

2011. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ezt nem hagynám. Betegedj meg aznapra.
2011. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Történt valami aztóta?Volt vizsgálat már?Midenki részt vett minden vizsgálaton?

Mesélj valamit ha nem baj.

2011. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, a kedves szülők miért nem akadnak ki ezen. A helyükben akkora cirkuszt csinálnék, amilyet még hetedhétország sem látott. Vegyenek egeret basszus, ne az én kölykömön kísérletezgessenek.
2011. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Volt vizsgálat. Anyával is beszéltem róla, így felmentést kaptam, de meg kellett ígérni, hogy el megyünk nőgyógyászhoz
2011. ápr. 27. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?A többi lány megvizsgáltatta magát,vagy mások is voltak akik nem járultak hozzá a vizsgálathoz?


A nőgyógyász témához még annyit hogy szűz vagy akkor közöld az orvossal és ha minden rendben van mensi terén,meg még szűz is vagy akkor 17-18 éves korodig nyugodtan várhatsz vele,de van nőgyógyász aki arra is add lehetőséget hogy csak beszélgess vele,kérdezget,ismerekedik és együttesen tudtok dönteni hogy mikor is legyen az első vizsgálat.


De egyébként a saját orvosod is megnézheti a melled ő is ki tudja tapogatni és mégis csak ismered őt valamennyire.Nőgyógyászhoz meg mielőtt mész nézz utána hogyan is zajlik a vizsgálat,beszélgess anyukáddal is róla,hogy ne érjen kellemetelen meglepetés és ajánlom hozzá majd a hosszú felsőt,tudod ápol és eltakar.

2011. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!