Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomor tükrözésre kéne mennem....

Gyomor tükrözésre kéne mennem. Nincs más vizsgálat gyomor betegség megállapításához? Ez elég drasztikus, sajnos már volt benne részem.

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Helicobacter pylorinál van kilézéses teszt is.

Amúgy ma már van olyan kamera is, ami egy kapszulában van, csak le kell nyelni és végig lehet nézni vele a teljes emésztőrendszert, de a TB nem támogatja, a vizsgálat meg gondolom elég borsos lehet, tekintve, hogy utána a WCben végzi a műszer.

2011. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hol lehetne annak utána nézni, hogy mégis mennyibe kerülne?
2011. okt. 20. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvostól kérdezd meg, hogy egyáltalán hol csinálják, de tényleg baromi drága lehet...
2011. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyomortükrözés tuti, nem egy leányálom. De nincs rá jobb módszer, csak amikor az orvos megnézi, mi a baj. Gondolj arra, hogy az egész vizsgálat az ajtón való belépéstől, a kilépésig 2 percig tart ( magam mértem stopperrel, amikor én is így fo.stam tőle. Nyugodtan viseld, laza legyél, az orrodon vegyél levegőt. Én négyszer voltam, a negyediknél azt mondta a doki, hogy tökéletesen gyógyult. Ennyit nagyon megért.
2011. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a kapszulás magán rendelőkben használatos és kb 3-400 000 Ft. Egy ismerősöm tudakozódott utána, mert ő is elkerülte volna a nem éppen kellemes tükrözést.
2011. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Endomedix-centrumokban elvégzik bódításban. Múlt héten voltam, adtak egy vénás szurit, és 20 percig aludtam, nem éreztem semmit. Utána csak kicsit álmos voltam, de félóra múlva simán hazamentem. 50 000-be került biopsziával együtt.

A vizsgálat csak akkor 3 perc, ha semmit sem találnak. Nekem 17 percig tartott, pedig nem is szedték le a polipokat, csak mintát vettek kettőből.

2011. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

kapszula endoszkópia, ahogy már a többiek is említették.

[link]

2011. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy egész más eljárás, és más betegség megállapításához kell a "gyomortükrözés" és máshoz a kapszulás endoszkópia. Különben a gyomortükrözéskor minden alkalommal vesznek mintát a gyomosból, ahol pedig nincsen is polip. Te cimbora másról hadovázol, mint amit szegény beijedt társunk kérdezett. A gyomortükrözés mintavétellel együtt is csak 2 perc.
2011. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!