Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Iskolásoknál mit jelent...

Iskolásoknál mit jelent pontosan a belgyógyászati vizsgálat? Mit takar és hogyan zajlik? És mi az egyáltalán hogy teljes körű vizsgálat, sokszor hallottam már?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 20:25
 1/7 A kérdező kommentje:
És valóban van lehetőség vizsgálat elutasítására bizonyos esetekben?
2011. márc. 23. 20:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk annyi volt h meghallgatták a szívünket, megmérték a vérnyomást - pulzust. Megtapogatta a májunkat és ennyi volt.


Igen el lehet utasítani, nekünk kellett hozzá szülői beleegyezés, de szerintem a nélkül is el lehet utasítani.

2011. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet tagadni.

Nézd meg ezt a linket, itt mindent elolvashatsz a témáról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..

2011. márc. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.Ha tudjátok válaszoljátok meg hogy mik is pontosan ezek a belgyógyászati vizsgálatok,biztos hogy csak has nyomkodás akkor,és mi a teljes körű egyáltalán?
2011. márc. 27. 19:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem kattintottál rá a linkre amit adtam? Ott 568 hozzászólás született a témában!


De a kérdésedre válaszolva.....

A belgyógyászati alap vizsgálat részei:Testmagasság és testsúly mérés,vérnyomás mérés, látás, hallás, színtévesztés vizsgálat,torokba nézés, szív és tüdőhangok meghallgatása sztetoszkóppal,gerinc vizsgálat és bizonyos helyeken a hasat is megnyomkodják fekvő pózban.


Sok helyen viszont nem csak belgyógyászati vizsgálatokat csinálnak hanem a nemi szervek kornak megfelelő fejlettségét is ellenőrzik.

Lányokkal ezért vetetik le a melltartót, hogy minősítsék, hogy az illető korához képest fejlett vagy fejletlen. Sok helyen meg is nyomkodják a mellüket.A bugyit is azért vetetik le mert a nemiszervek fejlettségét ellenőrzik.Széthúzzák a szeméremajkakat és ellenőrzik, hogy a nagyajkak, kisajkak, csikló rendesen kifejlődött-e.


Természetesen ezen nem kötelező részt venni. Ha akarod megtagadhatod.

2011. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

01:03


Én beleolvastam! Durva oO"

2011. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam amit küldtél és kicsit durva szerintem is.De akkor a teljes körűt is erre értik,hogy mindent meg akarnak nézni.Én csak az alapok vizsgálatokkal vagyok kibékülve,a többit elfelejthetik,durva,szóval valami statisztika miatt csinálnák végül is,és akkor fiúknál gondolom nekik meg a herét néznék.Köszi a választ,és hogy leírtam mégegyszer hogy nem kötelező a résztvétel,ez nagyon fontos.
2011. márc. 30. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!