Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem lehet 50 kg alatt...

Laki Sziszi kérdése:

Miért nem lehet 50 kg alatt vért adni?

Figyelt kérdés

49.7kg voltam és nem vettek vért.

Pedig már többször is adtam, nagyon könnyen lejön, amennyi kell. Nem vagyok utána rosszul, nincs semmi problémám, egészséges vagyok, csak néha nem vagyok 50kg. / nem vagyok anorexiás vagy bulimiás sem, egyszerűen ilyen géneket örököltem /

Miért nem engedik????


2011. márc. 28. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Noshát ez egyféle szabály... igazából attól kellene ezt megkérdezni aki kitalálta:/ Szigorú volt aki megmérte a súlyodat, mert egyébként szerintem ha mondtad volna neki hogy már többször is adtál és semmi probléma nem volt akkor azt írta volna hogy 50kg vagy. Csak akkor azt nemértem hogy minek magyaráznak hogy így kevés a véradó meg úgy. -.- eldönthetnék igazán h kell-e a vér..
2011. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Tudod kedves első baromira nem mindegy, hogy egy életerős, egészséges ember ad vért vagy egy olyan akinek amint leveszik a vérét már adhatják is vissza neki, olyan állapotba kerül.

Kell a vér, de egészségestől. És ne haragudj kérdező, ez nem a te hibád, de az 50 kg-s emberek ritkán szoktak tökéletesen egészségesek lenni. Ezért itt húzták meg a határt.

Az egy dolog, hogy egyébként te egészséges vagy, de erre annak az intézménynek ahol leveszik a vért semmi garanciája nincsen. Ha rosszul leszel azért ők lesznek a felelősek. E tekintetben nem számít, hogy régebben adhattál vért.

2011. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
50 kilós emberek ritkán egészségesek? Magyarországon a nők átlagmagassága 160-162 cm, ahhoz ez a normális testtömeg. O_O
2011. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

Igen, csakhogy a nők legtöbbje anaemiás alapból. Igen, ritkán egészségesek.

És nem 50 alatti a normál testtömeg 163 cm-s nőnél sem.

2011. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
73%
Aztán mégis tovább él az a sok aenemiás meg nem egészséges nő, mint a legtöbb férfi.
2011. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Az embereknek átlagban 5 liter vérük van. Gondoljatok bele a testsúly arányába

5 liter - 50kg

5 liter - 60kg

aránylag nagyobb veszteséget jelent egy alacsonyabb testsúlyúnak egy 4,5 dl-es véradás!


Amúgy az inkább a nevetséges, hogy egy életerős 119-es szisztolés (1. vérnyomás érték) érték mellett nem engedték, mert "alacsony"...

2011. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
70 kilósan meg sem éreztem a véradást. Most már az ötvenhez vagyok vészesen közel, most már jobban legyengülök, sőt vérszegény is szoktam lenni. Tehát biztos van valami ebben a súlyhatárban. :)
2011. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Az már csak genetika és csupán másodsorban egészség kérdése, hogy a nők tovább élnek.
2011. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Némelyikkel egyetértek, némelyikkel nem.

Egészséges vagyok, egy véradás után sem volt semmilyen problémám. És mondtam, hogyne mondtam volna, hogy már többször is adtam vért, sőt, a kis véradós könyvecskében benne is van.

De azért nagyon gáz, hogy bokasúllyal kell vért adjak!

2011. márc. 29. 19:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy plazmaadó ismerősöm 48-50kg között szokott lenni. Méréskor rajta van a melegítőfelsője, benne kulcscsomók, telefon, aprópénz... mindannyian odaadjuk a kulcsainkat. :p Nehogy már fél dekán múljon. Soha semmi baja nem volt egy kiló mínusz miatt.
2011. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!