Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kiműtik a mandulámat akkor...

Ha kiműtik a mandulámat akkor a fagyi jó rá? Ha jó akkor miért?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem mikor kivették a mandulámat, akkor aznap még vagy másnap fagyit kellett ennem. minél többet eszel, állítólag annál jobb. én már bánom, hogy nem ettem sokat, mert szenvedtem is elég rendesen.

sokat egyél nagyon majd az a lényeg :D

azt hogy miért jó, azt nem tudom :D

2011. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom azt a gyulladt, meggyötört területet is jegelni kell, hogy megnyugodjon. Hülyén nézne ki a zacskós mirelitborsó a szádban:)
2011. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Júliusban vették ki a mandulámat. A plusz izésítő cuccok simán marhatják a sebet, amitől csak még jobban fáj. Elvileg sem túl hideget, sem túl meleget nem szabad enni. A műtét után egy óráig köpködheted a szádból a véres nyálat, utána már bizony nyelni kell, ami fáj. Az első éjszaka pokoli. Másnap reggel már kenyeret etettek velem, és minden nap kellett darabosat ennem. Így egy hét után feleződik a seb, utána pedig le is válik az egész. A műtét után néhány órával már innod kell, és legalább egy liternek le kell csúsznia. Az is fáj, és köhögni is fogsz - amitől még jobban fáj :) -, a legegyszerűbb úgy inni, ha befogod az orrod. Így véletlenül sem mehet le másik csövön.

A túl fűszeres kajákat mindenképp felejtsd el ebben a néhány hétben, ahogy az üdítőket, gyümölcsleveket, ízesített vizeket is. (És a smárolást is, mert két hétig döglött macskaíz-szag lesz a szádban.)


Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan, bennem elég élénken élnek még a kínlódások emlékei. :D

2011. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Döglött macskaíz-szag XD Atyaúristen, de felnevettem ezen :D
2011. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezen én is egy picit meglepődtem de legaláb tudom xD:D
2011. márc. 31. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
18é koromban vették a mandulámat, egyáltalán nem birtam megenni a fagyit.
2011. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fujj, komolyan nagyon szörnyű volt. :D És ha alszol, kiszárad a torkod, ezért reggel még jobban fáj, sokáig lepedékes a nyelved is (ha altatásban csinálják az még mókásabb, nekem kicsit megnyomták a nyelvtövemet a csővel, úgyhogy hetekig fel volt puffadva a nyelvem, sőt, az első ajkam is, mert azt is becsípték :) ), a fogmosás is fáj picit, és jobb lassan csinálni. :)


Forró-hideg vízben fürdeni sem szabad, semmi olyasmit nem csinálhatsz, amitől hirtelen megnő a vérnyomásod, lehajolni sem szabad az első másfél hétben.


Ha nagyon fáj a torkod és hűtened kell, akkor hidegvizes borogatást rakj rá, az nem rossz. Nem sokat segít, de a semminél jobb. Engem csütörtökön műtöttek, másnap reggel mehettem haza, de még aznap este lett is klassz 38.6-os lázam, de az ügyelet azt mondta, igyam a folyadékot, igyam a fájdalomcsillapítót, a műtét miatt van az egész. Igazuk volt, elmúlt. :)


Ja, igen. Nekem nem vált be a fájdalomcsillapító, amit a doktornő felírt, pedig igyekeztem azzal kibírni a napot, de nem ment. :) A gyógyszertárban kaptunk másikat, az se volt elég, végül a harmadik, a legdurvább vált be. Aztán ezeket kombinálgattam, a második hét vége felé meg már alig-alig ittam, és akkor is csak a leggyengébbet.


Ja, igen. A műtét után is fáj ám, meg beszélni olyan, mintha gombóc lenne a torkodban, de hidd el... Az igazi fájdalom az úgy a 7-9. nap körül kezdődik a műtét után. De igazából olvasd el a tapasztalatokat lentebb. :)


[link]

[link]

2011. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem 14 évesen vették ki a manduláimat (orr+ garat is),és a jégkrémtől csak még jobban fájt a heg.Két falat után feladtam...A legjobb "gyógyír" a fájdalomra az alvás... Engem szerencsére úgy leszedáltak a műtét előtt és alatt, hogy utána egy teljes napon keresztül aludtam...XD
2011. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!