Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mandulámon apró lyukakban...

A mandulámon apró lyukakban fehér kis gócok vannak (és büdös). Ki kell venni a mandulámat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 23:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

rosszul fogalmaztam nem góc van az üregben hanem ételmaradék.

A lényeg, hogy üreges a mandulám!

2011. ápr. 28. 00:02
 2/13 anonim ***** válasza:
Minden embernek jön ott ki néha váladék, szerintem ez teljesen normális. Nekem kb 2 havonta van ezzel problémám, ami 1 napig tart emrt általában utána felköhögöm.
2011. ápr. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell kivenni ha évente többször is begyulladnak és szó szerint majdnem megfulladsz a köhögéstől és szinte nyelni sem tudsz. Az hogy kissé szivacsszerű azt jelenti hogy volt már gyulladásban, de ha ez csak nagyon ritkán fordul elő nem szabad bántani, mert több baj lehet utána, akár az immunrendszer is képes felborulni felnőttkorban. Ráadásul komoly védekező szerepet is betölt, de ha állandóan gyulladt akkor már mint góc viselkedik, és akár szívizom gyulladást is okozhat, ilyen esetben mindenképp ki kell venni.
2011. ápr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Menj el orvoshoz, ő majd megmondja. A húgomnak most volt mandula gyulladása, és fehér lepedék volt rajta. Antibiotikumot kellett szednie, úgyhogy neked is érdemes lenne elmenned megmutatni a dokinak.
2011. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet elküld a doki, hogy kivegyék a mandulád. Nekem is így volt gyerekkoromban. És minő meglepetés a jobb oldalon visszanőtt... Kezdődik minden elölről: torokfájás, ha megbetegszem, antibiotikum szedés, köhögés...
2011. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Nem. Az mindenkinek úgy van. A mandula a test "előszűrője", a fehér galacsin pedig nem ételmaradék, hanem elhalt bacik meg egyéb ocsmányságok. Tök normális.
2011. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Frappáns neved van..........
2011. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

nekem is ilyen volt a mandulam,a

gegesz javaslatara kivetettem. Nekem azt mondta a doki,hogy ez gázos. Speciel en undorítónak találtam igy boldog voltam,hogy kivettek. Ez 12 eve volt.

2011. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nekem ugyanez volt, és valóban nem ételmaradék (ahogy annak idején én is hittem), hanem genny. Én évekig elvoltam vele, sohasem fájt, nem okozott egészségügyi problémát, viszont tény, hogy hogy ez egy beteg góc a testedben, amelyből kiindulva megbetegedhet más szerved is. Soká ezért nem érdemes hagyni. A műtét nem kellemes, de így visszananézve nem bántam meg, egy gonddal kevesebb
2011. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem szokott fájni a mandulám 2-3 évente egyszer fáj a torkom...
2011. ápr. 28. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!