Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tűfóbiám van. Vérszegénység...

Tűfóbiám van. Vérszegénység megállapításához vérvételre kell mennem. Lehet ujjbegyből vetetni vért, vagy artériásan vesznek csak?

Figyelt kérdés

ha lekötöznek és elaltatnak, csak akkor tudnának a könyökhajlatomból vért venni, még álmomban is összeszorítom ha szóba kerül a tű...

van valami humánusabb vérvételi módszer az ilyen tűfóbiásoknak, mint nekem? mondjuk alkar külső része-valami vastagabb bőrű felületek...


2009. márc. 2. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj, hogy fóbiás vagy!
2009. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen-igen. köszönöm.


komolyan SOS szükségem lenne infókra olyantól aki hasonló dolgok miatt szenved(ett)!

2009. márc. 2. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! A vért vénából veszik, nem artériából. Vastagabb bőrű részen venni szerintem jobban fáj. A könyökhajlatból e legegyszerűbb és a legkevésbé fájdalmas szerintem.

Mindenképp szólj majd, hogy érzékeny vagy. Kérheted, hogy feküdhess közben. Ne nézz oda, és próbálj meg valami másra, valami szépre gondolni.

Egyszer voltam egy gyógyszerteszten, ahol két napot töltöttünk kórházban és összesen kb. 20-szor vettek vért. Volt egy lány, aki már az elsőnél elájult. De végigcsinálta, igaz feküdt végig. De nagyon felnéztünk rá ezért.

2009. márc. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, de lehetetlen hogy könyökhajlatomhoz hozzáférjenek. automatikusan összehúzom. simán megfogni se lehet, a reflex sima érintéstől is beindul. szóval egyéb lehetőségeket szeretnék kérdezni.
2009. márc. 3. 08:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Kézfejből egy picikét fájdalmasabb (csak egy picit) de ha ott találnak megfelelő vénát, kérheted onnan is. lehet, h számodra nem lesz olyan félelmetes!
2010. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

basszus, ez igaz? Hozzáértő szóljon hozzá... Kézfejből is lehetséges a vérvétel???

Az nekem ezerszer kevésbé félelmetes!

2018. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, régi a kérdés, de nekem már vettek onnan, mert az orvos inkább ezt a területet preferálta. Bizonyos esetekben kifejezetten javasolt az alkari vénák kímélése céljából, hogy a kézfej vénáit használják vérvételre. Szóval a legtöbb embernél szerintem ez is opció. Lábfejből is lehet, de az már tényleg eléggé fáj.
2019. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!