Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek? Csak beképzelem?...

Mit tegyek? Csak beképzelem? Elég ijesztő!

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám a sokakat érintő jjropogtatás. Kb. 2 és fél év rendszeres ropogtatás után sikerült leállnom róla. ( Naponta volt, mikor 5-ször kb. kiroppantottam). Most kicsit gyengének érzem a kezeimet. Egyéb tünet nincs, talán egy nagyon kicsi remegés. Félek hogy rosszabb lesz, jobb már nem. Van erre valami "kezelés"? Valaki járt már így? A neten is kutakodtam. 15/L

Ui.: pánikolós vagyok, előfordulhat hogy a gyenge kezeket is csak beképzelem.


2011. ápr. 17. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szedjél porc erősítőt, és kollagént, hogy rugalmasabbak legyenek a szalagok, ne tudjanak megnyúlni jobban mint kellene.
2011. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És kollagén miben van?

Amúgy én is ugyanígy vagyok vele kérdező, csak még nem szoktam még le róla teljesen:S.

2011. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kb 30 év ujjropogtatás után sem érzek semmit ezzel kapcsolatban. Nem remeg, nem erőtlen a kezem.
2011. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerintem csak beképzelem...itt vagyok a suliba, nem érzek semmit.

A neten azt olvastam, hogy erre a legjobb a

"rázkódás". Ez visszaerősítheti az izületeket. Pl.: mikor alszol tedd a szívedre a kezed, mikor engeded a vizet a kádba, akkor tedd alá a kezed...Higgyétek el nekem, nem hülyeség!!!

2011. ápr. 18. 12:11
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!!!
2011. ápr. 18. 12:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Kollagént a szervezet is elő tud állítani, ha! elegendő C-vitamint kap, mert a C-vitamin segítségével végzi ezt a feladatát. Mennyi az elegendő?? Hát nem 60mg. Legalább 1000mg naponta, de ez csak a minimum. Egy 70-80kg-os ember C-vitamin szükséglete akár 3-4ezer mg is lehet, attól függően, hogy eleve egészséges-e még, milyen leterhelt, mennyire megerőltető munkát végez, stb...... Ha elég C-vitamint fogyasztasz eleve nem lehetnének izületi problémák sem. Igaz hogy az izületek épüléséhez más anyagok is nagyon fontosak, mint a kalcium, D-vitamin, de a legfontosabb mindenek előtt a C-vitamin.
2011. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Így legalább rákényszerülök beszedni.:D Úgyis mindig gyümölcsöset vesz anyu, több doboz szokott itthon lenni, és nem a "gagyi" fajta.:)
2011. ápr. 18. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:
mi a baj az ujjropogtatással nekem "felfrissíti" az ujjaimat?
2011. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ujjropi az ízuleteknek árt, ha árt, ezt pedig fájdalom kíséri. Gyenge nem lesz tőle a kéz. Én hosszú évekig ropogtattam, semmi bajom.
2011. ápr. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
menj idegorvoshoz
2011. ápr. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!