Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRI vizsgálatot el tudnak...

MRI vizsgálatot el tudnak végezni klausztrofóbia esetén?

Figyelt kérdés
Egy percet sem tudok ilyen kicsi helyen tölteni, már a gondolattó is rosszul vagyok. Biztos vagyok benne, hogy nem bírok ki abban a csőben hosszabb időt. Van erre valami megoldás, vagy el se menjek, mert esélytelen?
2011. ápr. 17. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:

elbódítanak, ha a a vizsgálat engedi. de vannak plolyan agyi vizsgálatok,ahol az eredményt befolyásolja.

ott megmondják,hogy kapd össze magad egy kis időre, utána lehet rosszullenni, sikoltozni

2011. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mennem kell majd 26-án, de már előre rettegek hogy is lesz az egész, mert bepánikolok.Nem tudom, hogy nyugtatóval be lehet e feküdni, a kontraszt anyag miatt, mert attól 2 éve meg rosszul lettem, leizzadtam, minden bajom volt!
2011. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem beszéltek kontrasztanyagról... az meg mi?


Jaj, Istenem, egyre jobban pánikolok, már most! :(((


Itt nincs olyan, hogy összekapom magam, egyszerűen nem megy, sőt, ha veszekednek velem emiatt, akkor csak rosszabb.

2011. ápr. 17. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:
a kontraszt anyagot a közepe felé adták nekem be, gondolom olyan lehet, mint az érfestés, ez által jobban láthatóak lesznek szerintem az erek, vagy nem tudom.Injekció formájában kaptam meg, és egyből elöntött a melegség.Pff egyébként nem vészes, csak nem tudtam én sem mi az és nem akartam megnyomni a gombot, amit a kezembe adtak, mert akkor azt a részt újra kezdték volna, amit nem akartam, az járt a fejemben, hogy minél hamarabb szabaduljak ebből a kalitkából!
2011. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jajj, nehogy bepánikolj, mert akkor én is be fogok!Egyébként az elején, amíg a váróban voltam, kitöltettek velem egy lapot, amiben pl ilyen kérdésre a választ is beírhatod, hogy mi a bajod, és akkor gondolom úgy állnak a dolgokhoz!
2011. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt befekszel,adnak egy pánikgombot,hogy ha valami bajod van,akkor csak megnyomod.

Füldugót is kapsz,egy idő múlva meg amíg bent fekszel még ritmust is találsz a berregésben.

Az izomrángás meg csak enyhe benne és nem kellemetlen.

És nem olyan hosszú,kb 8-10 perc.


Bemelegítésnek menj el szoláriumba.


Most jut eszembe:).

Én egyszer 50 percre beragadtam egy liftbe:D.

Áramszünet,uh lámpa se égett benne,korom sötét.

2011. ápr. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem, nehéz ez neked, de próbáld magadat más hitbe rengetni. Csak befekszel, lecsukod a szemedet és mintha ott sem lennél, ne vegyél róla tudomást.
2011. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KMartin4 válasza:

Én is azt ajánlom, hogy ne arra gondolj, hogy de szűk hely, hanem pl.: Belegondolhatsz abba is, hogy milyen jó lesz utána. Csak gondolj másra


amúgy a kontraszt anyagot én sem tudom mi

2011. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos voltam 26-án, nagy nehezen, de kibírtam, zenére koncentráltam, mert benyomták az egyik rádiót!15 perc volt, utána kiküldtek, tanácskoztak, de csak beadták az injekciót (kontraszt anyagot), ami a fejemben bizonyos dolgokat kimutatott, megvilágított, mert vissza kellett feküdnöm még 1x 15 percre.Teljesen lezsibbadt a kezem, jég hideg lett, mintha tűk szurkálták volna, de az járt a fejemben, hogy nem soká vége lesz.

Sajnos nekem nem jó hírrel szolgáltak, mert ez által a vizsgálat által kiderült, hogy sclerosis multiplexem van!

2011. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bela7512 válasza:

sziasztok,


Szeretném megosztani klausztrofóbiás tapasztalatimat MRI-vel kapcsolatban.


Először 30 évesen csináltak MRI-t a gerincemről. Azt se tudtam mi az hogy klausztrofóbia. Simán végigfeküdtem a 25-30 percet a csőben. 35 évesen készült a következő. Simán végigaludtam a vizsgálatot. 41 évesen már nem volt ilyen egyszerű. Kb. 10 másodperc után rám tört a légszomj, mintha nem lenne ott levegő. Rettenetes érzés volt. Ki kellett szedjenek. Nem is értettem mi történt velem. Soha nem volt korábban ilyen. Néhány hét múlva elmenten nyitott MRI-re. Hát sok különbséget nem éreztem. Nem is tudom hogy bírtam ki.


Ezen a héten ismét MRI kellett. Gondoltam elviszem a legjobb barátom támogatásul, beveszek egy Xanax-ot. Tuti menni fog. Ezt tanácsolják. Relaxálj, csukd be a szemed meg meditálj. Hát így 44 évesen nem ment. Szinte kimenekültem a nyitott MRI alól is 5 másodperc után. Ugyanaz a pánikroham, légszomj, szívkiugrás. Mintha ott halnék meg. Túrót se ért a Xanax vagy a barátom ottléte. Ez tegnap történt. Azóta a gondolatára rosszul vagyok az MRI-nek.


Azt akarom mondani a történetemmel, hogy ez bárkinél előjöhet. Soha nem volt klausztrofóbiám. Most sincs. De az MRI-ben minden más. Lehet itt gúnyolódni, meg osztani az észt. Én is azt csináltam 10 éve. Aztán egy nap én lettem rosszul.


Teljesen együtt érzek azzal akinek ez a problémája. Megértem és tudom hogy rémálom az egész és semmit nem tud az ember tenni. Lefehéredés izzadás és pánik. Menekülés minél messzebbre.


Ha egyszer megérzed a félelmet bent, az ott marad benned és csak erősödik. És ezen nem segít pszichológus meg a friss levegő. Nekem elhiheted. Ez fóbia, ami könnyen kialakulhat.


Most próbálok egy bódításos vizsgálatot kérni egy zsák pénzért persze. Gondoltam esetleg még egy lerészegedéssel nekifutnék, de olyan erős volt a tegnapi élmény, hogy szerintem egy liter pálinka után is tuti kijózanodnék.


Tanácsot nem tudok adni, csak azt hogy tudom hogy kegyetlen dolog. Nekem marad a bódítás. Nem hiszem hogy valaha az életben újra megpróbáljam amíg eszméletemnél vagyok.

2019. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!