Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy anyajegyet akarok...

Ha egy anyajegyet akarok megnézetni bőrgyógyásszal annak mi a menete?

Figyelt kérdés

...és ha mondjuk azt mondja, hogy le kell szedeni az mennyi idő?

Köszi a válaszokat!


2009. márc. 3. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia.elmész a bőrgyógyászhoz,elmondod mit szeretnél.ő szemmel illetve nagyítóval megnézi.ha gyanús,vehet szövet mintát ami nem fáj,vagy beutal a sebészetre,levenni és utána küldi szövettanra.bemész a sebészetre,megnézik,kapsz időpontot a műtétre.ahhoz nem kell befeküdnöd,kezelőben csinálják.kapsz érzéstelenítést,és kimetszik.2-3 öltéssel összevarják.teljesen fájdalommentes.nekem akkor fájt mikor már haza értem,meg ha köhögtem.de nekem olyan helyen is volt ahol érzékenyebb mert vákony a bőr.amúgy nekem már 2 éve csinálták.ha gyanúsnak látod,mindenképp menj el.
2009. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
elmész abőrgyógyászhoz. ennyi a menete. kérdezi miért jöttél és megmondod. én bőrgyógyász vagyok, nálunk a menet a következő. bejössz. megnézem, előjegyzünk a műtétre, megint bejössz és kész. pár nap múlva kész a szövettan, valamint az esetleges varratszedés is megtörténik. ennyi az egész. én a bőrklinikán dolgozom, de jelenleg GYES-en vagyok, viszont ajánlom bármelyik kollegámat szivesen! Még egy fontos, háziorvostól beutaló szükséges, címezze a bp-i bőrklinikának a doki!
2009. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És ha nem budapesti?

Nyugodtan keresd fel az illetékes bőrgyógyászt. Én ezt sem tettem, csak sebészhez mentem, mert úgy éreztem, hogy zavar az anyajegy mind egészségileg, mind esztétikailag. Előjegyzett, kimetszette elküldte szövettanra, kb. egy hét múlva varratszedés. Ez már úgy 5 éve volt, szinte már észre sem veszem a helyüket.

Épp most megyek a napokban pár másik anyajegyet leszedetni.

2009. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

A műtét kb. 5-10 perc anyajegyenként. Helyi érzéstelenítéssel, ambuláns műtőben. Ha kész vagy mész is haza. Én nem éreztem semmit, és utána sem fájt egyáltalán.

2009. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 5 db-ot vettek le a hasamról,és 1.5 órás műtét volt.Nem kell beutaló,csak elmész a bőrgyógyászatra és a doki ezután már mondja mi a teendő.A szövettanra nekem fél évet kellett várnom,az lassan megy,de nem volt semmi kóros elváltozás nálam.
2009. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok:

Én mire mentem varratszedésre megvolt a szövettan. Nálam is rendbe volt minden. Én csak magamtól találtam ki, hogy le szeretném szedetni őket, nem orvosi javaslat volt. De mondta a doki, hogy némelyik igencsak indokolt volt.

Most szántam rá magam, pont a héten megyek a dokihoz időpontot egyeztetni a műtétre.

2009. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!