Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az elmúlt két évben nem volt...

Az elmúlt két évben nem volt munkahelyem, nem fizettem járulékokat, de azelőtt 10 évig igen, akkor ha most dokihoz megyek, kell fizetnem neki?

Figyelt kérdés

A jogsit akarom megcsinálni, amiatt kell orvosi vizsgálatra mennem. Ha fizetnem kell, tudja valaki, hogy mennyit?

(mielőtt valaki gyanakodni kezdene, nem dolgoztam feketén sem, a megtakarításomból éltem, mert kellett egy kis szünet)


2011. ápr. 21. 08:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell fizetned, ha van biztosításod, ha nincs, mert a jogsi miatti vizsgálat fizetős. Már nem emlékszem pontosan az árára, talán 5000 Ft körül volt, de lehet, hogy több.

Amúgy tb által finanszírozott ellátást sosem kell kifizetni akkor sem, ha nem vagy biztosítva. Olyankor annyi történik, hogy a doki szól, hogy nincs biztosításod, és javasolja, hogy majd valamikor nézz be az adóhivatalhoz, és rendezd. De hogy ezt meg teszed-e, azzal ő már nem foglalkozik. Neki csak tájékoztatási kötelezettsége van. Az ellátást ugyanúgy megkapod ingyen, mintha biztosított lennél. Akadnak túlbuzgó orvosok, akik nem hajlandóak ilyenkor ellátni, őket emlékeztetni kell a törvényre. Az orvosnak nincs joga megtagadni a beteg ellátását.

2011. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
kell fizetned a vizsgálatokért, emellett számíthatsz rá, hogy az APEH (NAV) is megtalál és fizetheted az elmúlt 2 évet is a jelenlegi díjjal együtt. Attól, hogy szüneteltél 2 évig, ezt még fizetned kellett volna.
2011. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A jogosítványhoz szükséges végső orvosi pecsétért mindenkinek kell fizetni. A közben orvosi vizsgálatért is fizetni kell, ha nem fizetsz TB-t. Egyébként magadnak is fizetheted 4-5 ezer forint havonta. Csekken feladod és ilyen esetekre védve vagy. Nagyon könnyen történnek váratlan dolgok és nem kevés összeget kell ilyenekért fizetni.


(Bár vannak ismerőseim, akik nem dolgoznak és soha nem dolgoztak és valamiért mégis megkapják az ingyenes ellátást. Az okot ne kérdezd, mert én se értem.)

2011. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az alapellátás ingyenes, a jogsiért egyébként is kell fizetni.

Bocs de nem birom ki, és ezzel nem bántani akarlak: 35 éve dolgozom folyamatosan (nem is keveset), de én soha nem engedhettem meg magamnak hogy ne dolgozzak, csak azért mert kell egy kis szünet. Pedig rám is nagyon rám férne. Még egy hónap szabadságot sem engedhetek meg magamnak. Irigyellek.

2011. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

az első csak annyiban téved, hogy a tb ellátásokat kiszámlázzák, kapsz majd egy szép összegről szóló csekket... természetesen az orvos ellát, de adó módjára behajtható a tartozásod, ha nem rendezed önként.

A jogsi tényleg fizetős, attól is függ az összeg, hogy mennyi idős vagy.

2011. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ne hagyd, hogy itt agyonrémisztgessenek!

Ugyanúgy voltam, mint te, csak 3 év kihagyással. Bementem az apeh-hoz, megkérdeztem, mit javasolnak, mikortól fizessem, és azt mondták, bőven elég attól a naptól, mert ha egyszer azt mutatja a rendszer, hogy biztosított vagyok, visszamenőleg a kutya nem fog foglalkozni azzal, hogy volt-e kimaradás.

Érdemes rendezni, mert csak 5000 Ft havonta, és teljes a béke.

2011. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

SOSEM SZÁMLÁZNAK KI ORVOSI ELLÁTÁST!

Aki ilyesmit állít, az nincs tisztában a törvényekkel. Csak tájékoztat az orvos, hogy nincs biztosításod, és rendezd. Aztán az már az apeh-os ügyintéző jóindulatán múlik, hogy enged akkortól bejelentkezni, vagy visszamenőleg is kifizetteti veled.

2011. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
apám sem fizette és kiszámlázták neki. Első, nézz utána, mielőtt hülyeségeket írsz! Mellesleg neki is 2 év volt az elmaradás, arra kapott mentességet a végén, a jelenlegi havi tb járulékot kell fizetnie csekken.
2011. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!

A jogosítványért fizetni kell. Akkor is, ha van érvényes egészségbiztosításod. Ha csak sima vizsgálatra mennél,(pl. beteg vagy) akkor nem kellene fizetni, de szólnának hogy nincs biztosításod. (nekem 1,5 hó után már piros jelzés volt)Én a múlt héten rendeztem el hogy újra rendben legyen. Az apeh-nál kell kérni hogy saját magad szeretnéd fizetni. 5100 Ft/hó. Visszamenőleg kérik sajna. Muszáj lenne valahogy rendezned, mert ezt adó módjára behajtják. Meg ha baleset ér vagy nagyobb betegség, akkor több 100 ezerre is rúghat a számla.:(((

2011. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

09:12

Az apádnak nem az ellátást számlázták ki, hanem visszamenőleg az egészségbiztosítási járulékot. Ha magától az orvostól kapta a számlát, az meg teljesen szabálytalan volt, olyat a doki nem csinálhat, fel is lehet jelenteni érte.

2011. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!